63
Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Kazanės „Unics“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kauno „Žalgiris“ vis dar bando kabintis į atkrintamųjų zoną Eurolygoje, tačiau tam reikia pergalių. Penktadienį kauniečiai viešėjo Kazanėje, kur bandė palaužti buksuojantį UNICS. Ir jiems tai pavyko. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po itin įtemptos kovos triumfavo 80:82 ir toliau bando įšokti į atkrintamųjų traukinį.

63

Rungtynės sėkmingiau prasidėjo varžovams. Artsiomas Parakhouskis ir Keithas Lanfordas vieni rinko taškus, tačiau jų žalgiriečiai nesustabdė.

Pirmajame kėlinyje Augusto Lima dukart sugrūdo kamuolį į krepšį, dviem dėjimais atsakė ir Lataviosas Williamsas.

Antrajame kėlinyje dažnai keitėsi pirmaujanti komanda ir išryškėjo komandų lyderiai: Paulius Jankūnas tempė į priekį „Žalgirį“, UNICS komandoje geriausiai, kaip jau įprasta, atrodė K. Langfordas.

Po pertraukos komandos žaidė apylygiai ir, nors „Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje turėjo 9 taškų persvarą, ją varžovai ištirpdė. Rungtynes persvėrė Leo Westermanno tritaškis iš labai toli. Po jo persvarą įgiję „žalgiriečiai“pergalės iš rankų neišleido.

UNICS: K. Langford 27, A. Parakhouski 15, Q. Colom (10 rez. perd.) 14, L. Williams (6 atk. kam.) 12.

„Žalgiris“: P. Jankūnas (7 atk. kam.) 21, L. Westermann 12, L. Lekavičius (5 rez. perd.), B. Motum ir A. Kavaliauskas po 10, A. Lima 9.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Rungtynes „Žalgiris“ pradėjo įspūdingu Augusto Limos dėjimu. Brazilą nuostabiu perdavimu pavaišino Leo Westermannas.

Tritaškiu ir dvitaškiu atsakė varžovų lyderis Keithas Langfordas, o, sužaidus dvi minutes, 7:4 priekyje buvo UNICS.

Septynis iš devynių pirmų „Žalgirio“ taškų pelnė A. Lima, tačiau po penkių minučių 15:9 pirmavo Kazanės ekipa.

Brockas Motumas pagaliau atidarė kauniečių tritaškių sąskaitą ir nukirpo varžovų pranašumą iki penkių taškų (17:12), o vėliau dar vienu tolimu metimu išvedė kauniečius į priekį (19:20).

Dviem dėjimais iš eilės „Žalgirio“ krepšį sudrebino Lataviosas Williamsas, o po pirmųjų 10-ties minučių svečiai pirmavo 23:24.

Antras kėlinys

Sėkmingai po perimto kamuolio sužaidė Lukas Lekavičius, kuris su kamuoliu nubėgo nuo savo krepšio iki varžovų bei užbaigė greitą ataką taikliu metimu.

Penkių taškų varžovų persvara privertė Šarūną Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos vaizdas nesikeitė, UNICS toliau laikė nedidelę persvarą, kurios kauniečiams niekaip nėjo panaikinti.

Kėlinio pabaigoje Šaras į aikštę metė jaunąjį Paulių Valinską, kuris paskutinėmis sekundėmis gražiu reidu spėjo ir taškus pelnyti. Po dviejų kėlinių 43:42 pirmavo UNICS.

Trečias kėlinys

Po pertraukos komandos toliau žaidė apylygiai ir nei vien į priekį nepabėgo. Po dviejų varžovų baudos metimų skirtumas buvo toks, koks ir po dviejų kėlinių – vienu tašku pirmavo Rusijos ekipa.

Leo Westermannas smeigė tritaškį ir buvo padidinęs „Žalgirio“ pranašumą iki keturių taškų, tačiau tada vėl pasižymėjo K. Langfordas, vėliau A. Lima sužingsniavo, o L. Williamso dvitaškis išvedė UNICS į priekį.

Renaldas Seibutis liko laisvas aikštės krašte ir įkalė tritaškį, tačaiu ir toliau niekas nesustabdė K. Langfordo. Likus žaisti dvi minutes, kauniečiai pirmavo 57:58.

Po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 64:60.

Ketvirtas kėlinys

Nors varžovai sudrebino kamuolį dėjimu, B. Motumas smeigė tritaškį, du pridėjo L. Westermannas ir kauniečiai įgijo 7 taškų pranašumą.

Lukas Lekavičius įšovė tritaškį ir padidino „žaliai-baltų“ persvarą iki devynių taškų, o tai buvo didžiausia persvara iki tol (65:74).

Tai truko neilgai. Q. Colomas pataikė iš toli ir po šio metimo skirtumas buvo jau vos 4 taškai (70:74).

K. Langfordas pataikė dar vieną savo komandos tritaškį ir jau išvedė savo komandą į priekį. Lukas Lekavičius kitoje atakoje svarstykles vėl persvėrė „Žalgirio“ naudai.

Nors varžovai buvo priekyje, Leo Westermannas pataikė iš labai toli, o kitoje atakoje kauniečiai apsigynė. Paulius Jankūnas stojo prie baudų metimo linijos ir realizavo abu metimus bei padidino persvarą iki keturių. To varžovams ištirpdyti jau nebepavyko.

Prieš rungtynes

Šiuo metu Rusijos ekipa yra tikroje duobėje, jie yra patyrę net aštuonis pralaimėjimus iš eilės bei Eurolygoje žengia paskutiniai.

80:88. Taip baigėsi pirmosios komandų tarpusavio rungtynės. Tada daugiausiai problemų „Žalgiriui“ pridarė 26 taškus pelnęs Keithas Langfordas, 24 pridėjo Artsiomas Parakhouskis, o 15 sumetė ir 8 rezultatyvius perdavimus atliko Quino Colomas.

Buvo neaišku, ar UNICS gretose matysime lyderį Keithą Langfordą, tačiau žaidėjas pasveiko ir galės išbėgti į aikštę. Jis Eurolygoje vidutiniškai renka po 22,3 taško, jam geriausiai talkina A. Parakhouskis (vid. 11,6 taško ir 5,2 atk. kam.) ir Q. Colomas (vid. 11,6 tšk. ir 5,6 rez. perd.).

Šarūnas Jasikevičius prieš šias rungtynes akcentavo, kad laukia labai atsakingas mačas: „Kuo lieka mažiau rungtynių, tuo jos visos darosi svarbesnės. Manau, kad vyrai supranta ir ruošiasi labai rimtai. Žinome, kad tai yra komanda, kuri su visais žaidžia taškas į tašką.“

„Žalgirio“ trenerio manymu, aštuonis pralaimėjimus iš eilės patyrę Kazanės krepšininkai vis tiek yra pavojingi, nes turi sukaupę didelį patirties bagažą. Būtent patirtimi, pasak Šaro, UNICS ir kompensuoja savo trūkumus.

Š. Jasikevičius spaudos konferenciją baigė apie savo žaidėjus kalbėdamas pozityviai: „Visuose dalykuose komanda eina į priekį. Tai yra maloniausia.“