REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiauliuose nuo vasario pirmos dienos ant lengvatinių mėnesinių autobuso bilietų yra privaloma užrašyti savo vardą ir pavardę. Planuojama, kad tą patį reikės daryti ir ant bilietų be lengvatų. Keleiviai įtaria klastą, esą jie spaudžiami pirkti daugiau mėnesinių bilietų, negu jiems reikia.

REKLAMA
REKLAMA

Nepatogumai

Šiaulietė Vilija turi du vaikus. Iki šiol ji savo atžaloms pirkdavo tik vieną mėnesinį autobuso bilietą. Vyresnėliui bilieto prireikia iš ryto, o jaunėliui – po pietų, kai vyksta į muzikos mokyklą.

REKLAMA

Prieš keletą dienų jaunėlis grįžo apsiašarojęs, nes autobuse jam buvo pagrasinta bauda. Mat ant bilieto nėra užrašyta jo vardo ir pavardės. Mokinio pažymėjimą vaikas parodė, tačiau to buvo maža.

„Ačiū Dievui, vaiko nenubaudė. Teko pirkti du mėnesinius bilietus su nuolaida. Vis tiek nesuprantu, kodėl yra blogai naudotis vienu bilietu – juk abu vaikai važiuoja skirtingu laiku“, – stebėjosi moteris. Vietoj 48,50 lito jai išlaidos lengvatiniam bilietui padvigubėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Dviejų vaikų mamai tokia tvarka atrodo absurdiška: „Tarsi namuose privalėtume kiekvienas turėti savo asmeninę krosnį. Gal man dabar apsimoka pirkti mėnesinį bilietą be nuolaidos ir naudotis juo visai šeimai ir kaimynams?“

Savivaldybės iniciatyva

UAB „Busturas“ technikos direktorius Silvas Gedaminskas patvirtino, kad nuo vasario 1 dienos ant lengvatinių bilietų turi būti užrašomi asmens vardas ir pavardė. Tai reikia padaryti ant bilieto nugarėlės nurodytoje vietoje.

S. Gedaminskas patikslino, kad vardus greitai gali tekti užsirašyti ir ant mėnesinių bilietų be lengvatų. Jie kainuoja 97 litus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Keleivių vežimo kainą ir tvarką kasmet nustato miesto Taryba. Iniciatyva buvo iš Savivaldybės pusės“, – dėl vardinių bilietų teigė S. Gedaminskas.

S. Gedaminskas akcentavo, kad Tarybos sprendime bet koks nuolatinis bilietas vadinamas autobuso terminuotu (mėnesiniu) vardiniu bilietu. Vadinasi, asmens vardas ir pavardė turėtų būti užrašyti ant visų bilietų, net ir ne lengvatinių.

Vaikėsi nesutampančius terminus

Šiaulių savivaldybės Teisės skyriaus vedėja Laura Steponkienė informavo, jog Tarybos sprendimą bilietus „pakrikštyti“ vardais paskatino įstatymai, kuriuose šmėsteli žodis „vardinis“.

REKLAMA

Pavyzdžiui, 2009-ųjų Transporto lengvatų įstatyme yra frazė: „įsigyjantiems mėnesinį vardinį važiavimo bilietą“. 1997 metais susisiekimo ministras savo įsakyme taip pat mini „vardinius nuolatinius bilietus“.

L. Steponkienė teigia, kad Šiaulių tarybos sprendime žodis „vardinis“ atsirado tik praėjusį gruodį.

„Manome, kad nieko nepažeidėme. Tiesiog derinomės prie teisės aktų“, – teigė Teisės skyriaus vedėja.

Tik vykdo nurodymus

Zuikius autobusuose gaudanti UAB „Dorsimus“ informavo dar nesurašiusi nė vieno protokolo dėl nepasirašyto mėnesinio bilieto.

REKLAMA

„Kol kas tik įspėjame“, – sakė Šiaulių padalinio vadovas Arnoldas Štaras. Jis priminė, kad „Dorsimus“ vykdo „Busturo“ nurodymus – surašo protokolus. Baudas skiria „Busturas“.

A. Štaro nuomone, jei bus skiriamos baudos, jos greičiausiai bus tokios, kaip ir važiuojant be bilieto. Jei nuolatiniai bilietai be nuolaidos taip pat taps vardiniais – kils problemų: „Mes turėsime šių keleivių prašyti parodyti asmens dokumentą, nors jie yra sumokėję visą kainą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų