REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje nematyti Vyriausybės pastangų tramdyti vis labiau įsibėgėjančią infliacijos spiralę, o tikėtis, kad valdžia bus tokia drąsi ir imsis nepopuliarių sprendimų prieš Seimo rinkimus, labai sunku. Viltys įsivesti eurą 2010 m. – tuščios, tvirtina SEB Vilniaus banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Euro įvedimas Lietuvoje 2010 m. – visiškai nerealus uždavinys, tvirtino G. Nausėda naujienų agentūrai „Regnum“ duotame interviu.

REKLAMA

„Mes kas tris mėnesius darome tarpinę Lietuvos ekonomikos būklės ir infliacijos lygio analizę. Infliacija vis didėja. Svarbiausi produktai brangsta. Kol kas nematyti, kad Vyriausybė imtųsi konkrečių priemonių infliacijai tramdyti“, - sakė G. Nausėda.

Pasak jo, tam, kad būtų galima įsivesti eurą, sutinkamai su Mastrichto kriterijais infliacija negali viršyti 2 proc. Lietuvoje ji šiuo metu sudaro 4,5 proc. Tad siekiant euro infliaciją šalyje reikia sumažinti 200 bazinių punktų, tai yra, 2 proc., tačiau, pasak ekonomisto, sunku įsivaizduoti, kad iki 2010 m. atsiras kokių nors išorinių faktorių, kurie priverstų infliaciją sumažėti savaime, be jokių konkrečių valdžios priemonių.

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ar, jo manymu, infliacija Lietuvoje ir toliau augs, G. Nausėda sakė: „Infliacija tarytum pati save skatina. Didėja prekių kainos, darbuotojai reikalauja didinti algas. Atlyginimai auga, didėja įmonių gamybinės išlaidos, prekių ar paslaugų kaštai. Įmonės kelia jų kainas. Tai tokia spiralė.“

G. Nausėdos teigimu, jei Vyriausybė siektų sulaikyti infliacijos augimą, ji galėtų veikti dviem kryptimis. Pirmiausia – biudžeto pajamos turi būti didesnės už išlaidas. Antra, 2009 m. bus vertinamas Lietuvos pasirengimas įsivesti eurą, o tai reiškia, kad infliacija privalo atitikti Mastrichto kriterijus. Tuo tikslu kitąmet Lietuvoje, tegu ir nenatūraliai, turi būti padidinta ištisa kainų grupė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turi būti žymiai padidinti akcizai, dujų kaina ir t.t. Tai yra, Vyriausybė privalo imtis visos eilės labai nepopuliarių priemonių. Bet aš labai abejoju, kad tai įvyks, nes 2008 m. rengiami rinkimai į parlamentą. Vyriausybė turi būti labai drąsi, kad imtųsi tai įgyvendinti prieš pat rinkimus“, - sakė G. Nausėda.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų