REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po kilusio skandalo, kurį sukėlė Rusijos tikrintojų išvados dėl esą į jų rinką patekusių nesaugių pieno produktų iš Lietuvos, mūsų šalies specialistai išvadomis šaldo įsiplieskusias aistras.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos inspektoriai trečiadienį patvirtino, kad ant Rusijos vartotojų stalo patenka saugūs lietuviški pieno produktai: grietinė, sviestas ir varškė. Rusijos tikrintojai tikino priešingai - esą kai kuriuose iš minėtų lietuviškų produktų buvo viršytos leistinos tetraciklino grupės antibiotikų normos.

REKLAMA

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), reaguodama į Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos raštą dėl pieno produktų eksporto į Rusijos federaciją uždraudimo, atliko AB „Pieno žvaigždės“ filialo „Mažeikių pieninė“, AB „Žemaitijos pienas“, UAB „Rokiškio pienas“ filialo „Ukmergės pieninė“ ir UAB „Rokiškio pienas“ patikrinimus.

Valstietis.lt jau pranešė apie Rusijos tikrintojų raštus, jog nuo kitos savaitės laikinai apribojamas keturių šalies pieno perdirbimo įmonių gaminių eksportas į Rusiją.

REKLAMA
REKLAMA

Vykdydama Kenksmingų liekanų piene ir pieno produktuose stebėsenos programą, Rusijos Federacijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba eksportuojamuose lietuviškuose pieno produktuose nustatė tetraciklino grupės antibiotikų.

Tetraciklino liekanos, anot Rusijos tikrintojų, buvo nustatytos AB „Žemaitijos pienas“ eksportuotame „Žemaitijos“ svieste (partijos kiekis 11 059,35 kg), AB „Rokiškio pienas“ eksportuotoje 30 proc. riebumo grietinėje (partijos kiekis 262,2 kg) ir AB „Rokiškio pienas“ filialo „Ukmergės pienas“ eksportuotoje varškėje „Kasdien“ (partijos kiekis 288,24 kg). AB „Pieno žvaigždės“ filialo „Mažeikių pieninė“ eksportuotoje varškėje „Svalia“ (partijos kiekis 3 046,91 kg) nustatytos doksiciklino liekanos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po Rusijos pareigūnų išvadų, darbo griebėsi Lietuvos inspektoriai. Teritorinių VMVT pareigūnai patikrino minėtų keturių įmonių savikontrolės sistemas, laboratorinių tyrimų rezultatus bei atliko žalio pieno, iš kurio buvo gaminami pieno produktai, kuriuose Rusijos Federacija nustatė antibiotikų likučius, atsekamumą.

Buvo "atsekti" ūkiai, kurių tuo metu parduodamame žaliame piene buvo nustatyti antibiotikai, tačiau pieno supirkimas iš tų ūkių buvo laiku sustabdytas, užterštas pienas nepateko į gamybą ir buvo sunaikintas.

REKLAMA

VMVT praneša, kad šalies pieno perdirbimo įmonės labai griežtai ir kruopščiai kontroliuoja žaliavą, kad galutinis produktas būtų saugus. Nustačius ūkius, kurių parduodamame žaliame piene yra antibiotikų, pieno supirkimas nedelsiant stabdomas, užterštas pienas nepatenka į gamybą, jis sunaikinamas. Tai patvirtino ir VMVT pareigūnų atliktų tikrinimų rezultatai.

Minėti tikrinimai dar kartą patvirtino, kad šalies pieno perdirbimo įmonių savikontrolės sistemos bei valstybinė veterinarinė kontrolė veikia efektyviai, todėl tikimybė, kad nesaugūs pieno produktai pateks į rinką yra labai maža.

REKLAMA

Siekiant užtikrinti, kad panašūs atvejai nesikartotų, VMVT numatė papildomas kontrolės priemones visame pieno sektoriuje (nuo ūkio iki produkto), taip pat numatė įmonėms griežtesnę atsakomybę.

VMVT parengė išvadas ir garantijas Rusijos Federacijos federalinei veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybai, kad Lietuvos pieno perdirbimo įmonėse sugriežtintos kontrolės priemonės ir realizuojami vietos rinkoje bei eksportuojami pieno produktai yra saugūs ir atitinka Rusijos Federacijos reikalavimus.

Indrė Sesartė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų