„Hegelmann“ Lietuvos Futbolo Federacijos taurėje šeštadienį paaiškėjo pirmasis finalo dalyvis, kuriuo tapo Marijampolės „Sūduva“. Sauliaus Širmelio auklėtiniai LFF stadione Vilniuje 2:1 po pratęsimo įveikė Vilniaus „Žalgirį“.

Jau 8-ąją minutę marijampoliečiai sukūrę pavojingą ataką prie vilniečių vartų, bet Mihreto Topčagičiaus smūgį iš gana artimos distancijos atrėmė vartininkas Martinas Berkovecas.

15-ąją minutę jau „Žalgiris“ buvo arti įvarčio, kai Andrija Kaludžerovičiaus pavojingą smūgį atlaikė „Sūduvos“ vartų sargas Ivanas Kardumas. Per pirmąjį kėlinį komandos dar apsikeitė tolimais smūgiais. Kiek dažniau tokį ginklą bandė naudoti žalgiriečiai, vis dėlto pasižymėti rezultatyviu smūgiu nepavyko.

Pačioje kėlinio pabaigoje A. Kaludžerovičius iš aštraus kampo dar pataikė į virpstą, tačiau pirmasis kėlinys pasibaigė nulinėmis lygiosiomis.

Po pertraukos žalgirietis Saulius Mikoliūnas 52-ąją minutę atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau nei Liviui Antaliui, nei A. Kaludjerovičiui jo uždaryti tiksliai nepavyko.

„Žalgiris“ bandė kiek aktyviau kurti situacijas prie varžovų vartų, bet I. Kardumas buvo nepramušamas. Antrajam kėliniui artėjant į pabaigą jau abi komandos rungtyniavo kiek atsargiau. Kėlinio pabaigoje teisėjo švilpukas paskelbė nulines lygiąsias, tad klubai žaidė pratęsimą.

Pratęsimas prasidėjo itin smagiai. Jau pirmąją minutę „Žalgiris“ išsiveržė į priekį, kai smūgiu galva pasižymėjo A. Kaludžerovičius. Vis dėlto praktiškai jau kitoje atakoje lygiai taip pat tiksliu smūgiu galva atsakė „Sūduvos“ atstovas Josipas Tadičius.

Abi komandos, priešingai nei per pagrindinį mačo laiką, kūrė pavojingus momentus viena prie kitos vartų. Kol galiausiai „Sūduva“ išsiveržė į priekį, kai pirmojo pratęsimo kėlinio pabaigoje, 105-ąją minutę, Semiras Kerla aukštai iššokęs stipriu smūgiu galva pelnė antrąjį marijampoliečių įvartį.

Rungtynes marijampoliečiai dar baigė dešimtyje, kai 116-ąją minutę už paskutinės vilties pražangą raudoną kortelę prieš save išvydo Linas Klimavičius. Vis dėlto tuo „Žalgiriui“ per likusias kelias minutes pasinaudoti nepavyko, „Sūduva“ sėkmingai apsigynė ir šventė pergalę bei iškovojo bilietą į LFF taurės finalą.

Kitame pusfinalyje ateinantį antradienį susitiks Vilniaus „Riteriai“ ir „Panevėžys“. Mačą tiesiogiai bus galima stebėti portale tv3.lt bei per TV3 Play. Finalas numatytas spalio 24-ąją Panevėžyje.