16
Ovidijus Verbickas (nuotr. Elvio Žaldario)

Į Vilnių žalgiriečiai grįš ne pačiomis geriausiomis nuotaikomis. Vengrijos „Ferencvaros“ vienuolikė 0:2 (0:0) neleido vilniečiams kvėpuoti ir šventė pergalę namuose.

16

Jau nuo pat pirmųjų rungtynių minučių atrodė, kad „Žalgirio“ varžovai yra užkūrę savo puolimo mašiną ir nepasigailės varžovų.

Pirmąją progą „Ferencvaros“ turėjo jau 9-tą minutę, tačiau tada pasisekė žalgiriečiams. Kamuolys atsimušė į virpstą.

Po dešimties minučių „Ferencvaros“ turėjo dar vieną gerą progą, bet „Žalgirio“ vartininkas Edvinas Gertmonas gerai atstovėjo ir apgynė savo vartus.

Visgi sausi vartai neišliko ilgai. Myrtos Uzini vos po kelių minučių pasiuntė kamuolį į vartus ir 0:1 vilniečiai jau buvo besivejančių vaidmenyje.

33 minutę Joelis Bopesu turėjo gerą progą pasižymėti, bet smūgis kaire koja skriejo tiesiai vartininkui į rankas.

Antrasis mačo įvartis taip pat krito pirmoje rungtynių dalyje. Olehas Zubkovas gražiai pasiuntė sviedinį į vartus ir žalgiriečiai buvo pastatyti į kampą 0:2.

Vilniaus „Žalgiriui“ nuveikti didelio darbo puolime antrojoje pusėje padaryti nepavyko. Visgi svarbu, kad tiek geros gynybos, tiek sėkmės atveju „Žalgiris“ nebeleido įmušti varžovams ir po teisėjų švilpuko su 0:2 deficitu vilniečiai keliauja namo.

Be to, antroje rungtynių dalyje kraupią traumą patyrė Marko Karamarko.

Primename, kad nuo šio sezono išvykos įvarčio taisyklė nebeegzistuoja. Jei „Žalgiriui“ namuose per pagrindinį laiką pavyks išplėšti lygiąsias, abi ekipos keliaus į pratęsimą.

Iškritę antrajame Čempionų lygos etape, žalgiriečiai keliautų į trečiąjį Europos lygos atrankos etapą, o jei ir ten sekmės nebūtų, tai liktų lemiamas atkrintamųjų etapas naujoje Konferencijų lygoje.

Atsakomosios rungtynės Vilniuje vyks liepos 27 d.

Rungtynių eiga:

Antroji rungtynių dalis:

90+5 min.: Rungtynių pabaiga. Vilniaus ekipa pralaimi mačą 0:2. Lietuvos sostinėje mūsiškių laukia didelis darbas, norint prasibrauti į kitą Čempionų lygos atrankos etapą.

90+2 min.: M. Uzuni dar turėjo progą pasižymėti savo antru įvarčiu šiandien, tačiau E. Gertmonas gerai atidirba prie savųjų vartų.

80 min.: E. Gertmonas išbėgo iš vartų ir per plauką išvengė pražangos bei įvarčio.

79 min.: sumaištis prie „Ferencvaros“ vartų. Buvo keletas bandymų mušti į vartus, tačiau rikošetas pristabdė didesnius ir pavojingesnius žalgiriečių bandymus.

67 min.: Ojojoj. Dar kartą sėkmė nusišypsojo vilniečiams. Aikštės šeimininkai turėjo puikią progą pelnyti įvartį, bet elementariai nepataikė į kamuolį.

59 min.: Antrojo kėlinio pradžioje, atrodo, žalgiriečiai turėjo mini progų, tačiau jų neišnaudojo. Vengrai taip pat galėjo surengti pavojingas atakas ir pelnyti įvartį, bet gera vilniečių gynyba ir fortrūna leidžia antrajame kėlinyje išlaikyti vartus sausus. Prasidėjo pirmieji keitimai: į aikštelę žengė Marko Karamarko ir Tomislavas Kišas. Jie pakeitė F. Kyeremeh ir M. Garmakovą.

Pirmoji rungtynių dalis:

45 min.: Pirmasis kėlinys baigtas! Žalgiriečiai yra nepavydėtinoje situacijoje ir atsilieka 0:2. Vengrų ekipa, atrodo, tikrai gerai paruošusi savo puolimo mašiną.

39 min.: DAR VIENĄ! T. Nguenas baudžia žalgiriečius ir stato į sunkesnę padėtį. Po T. Ngueno įvarčio 0:2 į kampą įsprausti yra vilniečiai.

35 min.: Per Marytės plauką! O. Zubkovas nepataiko į vartus ir žalgiriečiai toliau atsilieka minimaliu skirtumu 0:1.

33 min.: Vau, kokia proga! Žalgiriečių legionierius J. Bopesu turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau D. Dibuszas apgina savo vartus.

24 min.: ĮVAAAAARTIS. Mūsiškiai 24 minutę praleidžią įvartį ir M. Uzuni smūgis pasiekia tikslą. 0:1 vilniečiai atsilieka.

21 min.: Dar kartą pavojus prie „Žalgirio“ vartų! Nesupanikavęs du prieš vieną situacijoje E. Gertmonas apsaugo Lietuvos čempionų vartus.

9 min.: pavojus prie „Žalgirio“ vartų, varžovų futbolininkas savo smūgiu pataikė į žalgiriečių vartų virpstą.

0 min.: Vilniaus „Žalgiris“ rungtynes pradeda sau neįprastomis – raudonomis aprangomis.

Startinės vienuolikės:

„Ferencvaros“ (4-2-1-3): Oleksandras Zubkovas, Ryanas Mmaee, Myrto Uzini, Tokmacas Nguenas, Igoris Kharatinas, Somália, Eldaro Civičius, Samy Mmaee, Miha Blažičius, Henris Wingo, Denesas Dibuszas (vartininkas)

„Žalgiris“ (4-3-3): Hugo Videmontas, Josipas Tadičius, Francis Kyeremeh, Ovidijus Verbickas, Milenas Gomakovas, Ogenyi Onazi, Joelis Bopesu, Ivanas Tatomirovičius, Nemanja Ljubisavljevičius, Saulius Mikoliūnas, Edvinas Gertmonas (vartininkas)