Giedrius Titenis užtikrintai nuplaukė į pusfinalį

Pagerintas pasaulio rekordas!

Pirmieji du lietuviai, išbandę olimpinį baseiną buvo Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas. Jie varžėsi 100 metrų krūtine rungtyje.

G. Titenis savo plaukime liko penktas, distanciją įveikęs per 59.90 sek. Bendrojoje įskaitoje lietuvis užėmė 12-ą vietą ir ankstyvą sekmadienio rytą varžysis pusfinalyje.

Tuo tarpu A. Šidlauskas nuplaukė per 1:00.59 min., savo plaukime buvo antras, tačiau į pusfinalį nepateko, nes bendroje įskaitoje užėmė 23-ią vietą.

Greičiausiai atrankoje plaukė pasaulio rekordą pagerinęs planetos čempionas britas Adamas Peaty's. Jis nuotolį nuplaukė per 57,55 sekundės ir net 0,37 sekundės pagerino pačiam nuo praėjusių metų balandžio 17 dienos priklausiusį pasiekimą.

Antrą ir trečią vietas bendroje įskaitoje atrankoje užėmė japonas Yasuhiro Koseki (58,91 sek.) bei brazilas Felipe Franca (1,46 sek.), o olimpinio čempiono titulą ginantis pasaulio vicečempionas Cameronas Van Den Burghas (59,35 sek.) buvo septintas.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį (Lietuvos laiku) pusfinalyje plauks šešiolika atletų.