REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Geriausio darbo pasaulyje“ akcijos vilionėms jaudinant pasaulį, santūrūs lietuviai nelieka nuošalyje. Oficialiajame Kvynslendo turizmo tinklalapyje galima rasti net 15 tautiečių paraiškų, kelios iš jų – žinomų žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Primename, jog praeitą mėnesį Australija už šešiaženklį užmokestį pasiūlė atogrąžų salos prižiūrėtojo darbą. Šia akcija buvo siekiama atkreipti planetos dėmesį į Didįjį barjerinį rifą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, bei išpopuliarinti Australijos turizmą. Šis „geriausio darbo pasaulyje“ pasiūlymas laikomas geriausia pastarojo meto rinkodaros gudrybe.

REKLAMA

„Dabar, kai keliautojai renkasi atostogas, jie vis labiau kreipia dėmesį į kitų keliautojų autentiškus įspūdžius. Todėl nusprendėme, jog geriausias būdas pritraukti žmones aplankyti Didžiojo barjerinio rifo salas – pasitelkti tikrą keliautoją, kuris fiksuotų įspūdžius ir dalytųsi asmenine patirtimi“, - teigė Kvynslando turizmo agentūros viešųjų ryšių specialistė Nicole McNaughton.

Kitų ekspertų teigimu, akcijos organizatoriai atsipirko juokingomis investicijomis, o sukėlė milijonų vertą reklamą. Logika paprasta: atrankos dalyviai savo vaizdiniuose prisistatymuose yra skatinami demonstruoti žinias apie regioną. Kiekvienąkart, kai potencialus turistas tuos ažiotažą sukėlusius filmukus žiūri, jis sužino ką nors nauja ir galiausiai jam kyla noras tai išvysti savomis akimis. Aišku viena: ši sumani akcija pakeis esamą rinkodaros kursą, įneš naujovių į turizmo ir kelionių sektorių bei sukels mėgdžiojimų bangą.

REKLAMA
REKLAMA

Peržvelgus daugiau nei tuziną lietuvių susuktų vaizdo filmukų, bandančių įteigti, jog būtent jie yra tinkamiausi kandidatai gauti salos prižiūrėtojo darbą, norom nenorom peršasi keli apibendrinimai ir pastebėjimai.

Pirmiausia tai, jog visi dalyviai be išimties myli gamtą ir gyvūnėlius. Kol neperžvelgiau filmukų, net neįsivaizdavau, kad Lietuvoj yra tiek daug aplinkai neabejingų žmonių. Tai džiugina. Taip pat daugelis mėgsta filmuotis lauke pūpsančio sniego fone ar net panaudoti jį kaip aiškų argumentą, kodėl jiems turėtų būti leista vykti į saulėtąją Australiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei norite, kad pagaliau sniego kostiumėlį pakeisčiau į maudymosi – balsuokite už mane!“ - sako Amerikos lietuvė, žurnalistė ir slidinėjimo trenerė Jenn. Ir amerikoniška šypsena paakina labiau nei boluojantis sniegas. Kita dalyvė Agnė tiesiog atgręžia kamerą į sniegą ir tarsteli: „Nieko įdomaus...“ Tačiau sniegas neatrodo esąs problema Tomui iš Panevėžio, kuris ne tik į kadrą atsliuogia su sniegomobiliu, pristatydamas Lietuvą mosteli į snieguotas eglių viršūnes, bet ir filmuko pabaigoje išsimaudo eketėje bei nurūksta iš kadro tuo pačiu sniegomobiliu, vilkėdamas tik glaudes.

REKLAMA

Lietuviai taip pat yra linkę girtis užsienio kalbų mokėjimu ar baigtų universitetų skaičiumi. Visi kalba mažiausiai trimis, vidutiniškai – penkiomis šešiomis užsienio kalbomis. Štai Mindaugas iš Vilniaus dirba pilyje, kalba labai labai prikimusiu balsu, bet užtat „kerta“ ispaniškai, lenkiškai, portugališkai, rusiškai, angliškai, vokiškai. Užaugęs jis irgi nacionalinio parko apsuptyje, todėl neabejingas gamtai ir gyvūnėliams.

Kitas į akis krentantis dalykas – retorinių klausimų gausa. „Tai jūs norite išgirsti mano akcentą?“ - filmuko pradžioje klausia Šarūnas Navickis, vakarietiško patogumo dėlei prisistatantis Sean (Šonu). Jis visuomenės veikėjas, parašęs tokius romanus kaip „Žiurkės“, „Diagnozė: Kaunas“, surengęs pilietinę akciją „Kauniečiui – Kaunas“, fotografiją parodą „Kaunas yra gražus“. Įdomu, iš kokio miesto kilęs Šonas? Jis, beje, taip pat filmuojasi snieguoto eglynėlio fone.

REKLAMA

Apskritai, lietuviai vaikinai, pretenduojantys gauti „geriausią darbą pasaulyje“, arba kadre laksto pusnuogiai, arba dėvi sportinius drabužėlius. Arba kvailioja, arba atrodo pernelyg susikaustę „zubrylos“.  Kai kurie, neduokdie, atrodo lyg nusikalstamo pasaulio autoritetai. Be to, filmukuose jie linkę paleisti trankią klubinę muzikėlę.

Pristatome įdomesnius dalyvius. Visus pretendentų iš Lietuvos vaizdo klipus galite rasti čia.

1. Minėtasis Šonas (Šarūnas Navickis). Vyras išvardija daug savo privalumų: ir kūrybingas, ir žinomas, ir sportiškas. Tačiau filmuko pabaigoje Šarūnas vėl pakrypsta į filosofiją: „Jei ieškote gražaus veido, žinokite, kad man jau daugiau kaip 40 ir nedaug kuo galiu padėti“. Bet kodėl, pažiūrėjusi į Šarūno veidą, aš netikiu nė vienu šio sakinio žodžiu?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Raminta iš Vilniaus. Raminta visuomenei žinoma iš savo tinklalapio, skirto besimokantiems lietuvių kalbą „Lithuanian Out Loud“. Ji energija trykštanti moteris, femme fatale, nevengianti pasigirti diplomų, kelionių, nominacijų ir užsienio kalbų skaičiumi. Paskutiniu akordu pareiškianti: „Aš moteris, kurios jums reikia.“ Oj-oj-oj. 

3. Ligita iš Radviliškio rajono. Šios dalyvės prisistatymas išties išsiskiria originalumu. Ligita puikia anglų kalba pirmiausia (kaip ir daugelis lietuvių) iškelia klausimą: „Ar jūs svajojate apie idealią darbuotoją, kuri nepailsta skaičiuoti, rašyti, skaičiuoti?“ Vėliau į jį pati atsako: „Aš manau, kad viso to jums nereikia. Aš ideali atostogautoja! Štai ko jums reikia“. O tuomet Ligita vardija daugybę savo privalumų. Meilę gamtai argumentuoja faktu, jog gyvena kaime su šunimis, katėmis, vištomis ir karve. Taip pat moka vairuoti traktorių (!), pjauti žolę ir negailestingai rauti piktžoles. Ligitai labai patinka pajūris, bet ji apgailestauja, kad dar niekada atostogos jame netruko ilgiau kaip savaitę.

REKLAMA

4. Meilutė iš Šiaulių. Žodžius beria neįtikėtinu greičiu ir nepaliauja šokinėti ant lovos. Net kai kalba angliškai, man išlieka įspūdis, jog ji kalba šiaulietiškai. Aišku, kaip ir daugelis, pasigiria užsienio kalbų mokėjimu: anglų, rusų ir lietuvių. Į atogrąžų salą norėtų pasiimti savo partnerį Arūną. Filmuko gale paaiškėja, kodėl ji negali baigti šokinėti ant lovos.

5. Saulius iš Kauno. Į rojaus salą savo žmoną norėtų pasiimti ir sportiškai apsirengęs Saulius. Prieblandos gaubiamame kambaryje vyras papasakoja, kad šiuo metu uždarbiauja Norvegijoje ir turi darbo kruiziniuose laivuose patirties.

REKLAMA

6. Marat. Marat pribloškia savo motyvacija. „Aš esu geras kandidatas, nes neturiu jokios patirties, todėl man bus labai įdomu“, - teigia jis. Kamufliažinius marškinėlius vilkintis vyras teigia esąs žurnalistas, todėl žino, kaip sukelti žmonių susidomėjimą sala.

7. Mantas iš Vilniaus. Mantas net nesivargina šnekėti prieš kamerą. Jo prisistatymas - tai trankiame klubinės muzikos fone bėgantys vaizdeliai iš kelionių ir vaikino laisvalaikio užsiėmimų. Mantas nesikuklina pademonstruoti, kaip su pulkeliu pusplikių moterų šoka prie baseino. Filmuko pabaigoje jis vėl išnyra pusnuogis stambiu planu, o užrašas skelbia, jog vaikinas yra Berlyno „Meilės parade“. Viską vainikuoja tokie užrašai kaip: „Entuziastingas berniukas iš Lietuvos“, „Mantas yra visur“ ir „Kita stotelė – Kvynslandas, Australija“.

8. Loreta iš Vilniaus. Loreta pasigiria, jog yra iš Vilniaus, 2009 m. kultūros sostinės. Ji yra baigusi turizmo studijas ir kalba penkiomis užsienio kalbomis. Loreta labai nori parodyti Australijos grožį visam pasauliui.



Kitus atrankos dalyvių filmukus galite rasti čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų