Geriausiais 2007 metų pasaulio sportininkais Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) pripažino 25 metų JAV sprinterį Tysoną Gay`ų bei 24 metų Etiopijos stajerę Meseret Defar.

Sekmadienį vykusiose iškilmėse sezono laureatams atiteko po 10 tūkst. JAV dolerių čekiai.

T. Gay`us planetos lengvosios atletikos pirmenybėse Japonijoje iškovojo tris aukso medalius - laimėjo 100 ir 200 m bėgimus bei padėjo JAV rinktinei laimėti estafetę 4 po 100 m.

Amerikietis tapo ketvirtuoju sportininku per visą lengvosios atletikos istoriją, kuriam per vienerias pasaulio pirmenybes pavyko iškovoti tris aukso medalius.

Olimpinė čempionė M. Defar šiemet pagerino jau pačiai priklausiusi planetos 5000 m bėgimo rekordą (14 min. 16,63 sek.), tapo planetos čempione šioje rungtyje bei dukart šiemet rekordiškai įveikė netradicinę dviejų mylių distanciją.

Be to, vasario mėnesį Etiopijos bėgikė tapo pasaulio 3000 m bėgimo uždarų patalpų (8:23,72) rekordininke.