Sekmadienį Lietuvos krepšinio sirgaliai vėl rinkosi prie televizorių ekranų. Į antrąją D grupės kovą stoję Lietuvos rinktinės (2/0) krepšininkai be didesnio vargo įveikė meksikiečius (0/2) rezultatu 96:66 (32:17, 21:17, 23:17, 20:15) ir užsitikrino vietą antrame čempionato etape.

Paskutines grupių etapo rungtynes Lietuvos rinktinė sužais antradienį prieš taip pat dar nuklydusius Juodkalnijos krepšininkus (2/0).

Lietuvos rinktinės taškų sąskaitą atidarė du taiklūs Igno Brazdeikio dvitaškiai, o dar du taškus pridėjo ir Jonas Valančiūnas (6:0). Gražiu dėjimu lietuvių spurtą tęsė Tadas Sedekerskis (8:0).

R. Jokubaitis rungtynių pradžioje puikiai vedė lietuvius į priekį. Likus dviem minutėms lietuvis jau turėjo 10 taškų (23:17).

Po pirmojo kėlinio lietuviai buvo priekyje 32:17.

Antrąjį kėlinį atidarė taiklus Meksikos rinktinės dvitaškis, tačiau tuo pačiu iškart atsakė Donatas Motiejūnas (34:19). Lietuviai pradėjo vis labiau tolti nuo varžovų, o atotrūkį padidina po itin tolimo Vaido Kariniausko perdavimo pridėti Eimanto Bendžiaus taškai (39:21).

Į ilgąją pertrauką komandos išėjo 53:34.

Visgi trečiajame kėlinyje Meksikos rinktinės gretose pradėjo žibėti Joshua Ibarra ir rezultatas prabėgus pusei ketvirčio sumažėjo iki 13 taškų. Nepaisant tokio meksikiečių priartėjimo Lietuvos krepšininkai ir toliau rinkosi progas – V. Kariniauskas pridėjo dvitaškį, o I. Brazdeikis taikliais smeigė iš toli. Prieš paskutinį kėlinį lietuviai turėjo 25 taškų persvarą (76:51).

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingai atidarė tritaškį pataikęs Deividas Sirvydis. Likus kiek mažiau nei pusei kėlinio lietuviai vis dar išlaikė 25 taškų pranašumą (86:61). Tritaškiais pergalę lietuviams užtvirtino M. Kuzminsko tritaškiai.

Primename, kad pirmąją pergalę lietuviai D grupėje įsirašė mače prieš Egipto krepšininkus. Margirio Normanto ir Jono Valančiūno vedama Lietuvos rinktinė šiek tiek strigo pirmojoje rungtynių pusėje, tačiau vėliau įsibėgėjo ir varžovus įveikė rezultatu 93:67.

Lietuvos rinktinė: Rokas Jokubaitis 15 (6 rez. perd.), Jonas Valanciunas 15 (6/7 dvit., 12 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 14 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Ignas Brazdeikis 10 (5 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 10, Eimantas Bendžius 7, Tomas Dimša 7.

Meksikos rinktinė: Gabrielis Gironas 13, Gaelas Bonilla 10 (4 atk. kam.), Francisco Cruzas 10, Joshua Ibarra 9 (3/13 dvit., 6 atk. kam.), Israelas Gutierrezas 8 (5 atk. kam.), Orlando Méndez-Valdezas 8, Jorge Gutierrezas 4.