Sezoną Europos taurės turnyre Dainiaus Adomaičio vadovaujamas Vilniaus „Rytas“ pradėjo sunkia ir galinga pergale.

„Rytas“ namuose po atkaklios kovos 92:86 (16:23, 40:21, 16:19, 20:23) nugalėjo turnyro favoritais vadinamą Krasnodaro „Lokomotiv“ klubą.

Į pergalę prieš Rusijos klubą vilniečius vedė kapitonas Eimantas Bendžius.

Kuomet jis pakildavo į orą mesti tritaškį, kartu su juo pakildavo ir visi arenoje buvę žiūrovai – dauguma kapitono metimo buvo tikslūs, o viso jis pelnė 27 taškus.

Puikius šansus pergalei „Rytas“ susikūrė per antrąjį kėlinį, kurio metu pelnė 40 taškų. Kėlinį vilniečiai tuomet laimėjo net 40:21.

Vilniečiai tempo nemažino ir antroje rungtynių pusėje, tačiau Rusijos klubo žvaigždynas atsilikimą sugebėjo ištirpdyti, todėl dvikovos nugalėtojo klausimas sprendėsi paskutinėmis minutėmis.

Likus trims minutėms „Rytas“ turėjo šešių taškų pranašumą (84:78), kuris likus minutei pernelyg nesumažėjo (89:84). Lemiamomis akimirkomis Vilniaus klubo įžaidėjai šaltakraujiškai ir užtikrintai rengė ilgas atakas, o rusų klubo bandymai gelbėtis buvo bevaisiai.

Visą rungtynių įrašą žiūrėkite:

Geras rungtynes nugalėtojų gretose sužaidė naujokas Pako Cruzas. Meksikietis pelnė 16 taškų ir kontroliavo dvikovos ritmą beveik 30 minučių.

Apie 18 mln. eurų biudžetu disponuojantis rusų klubas savo sudėtyje turi individualiai stiprius amerikiečius, tarp kurių ryškiausiai atrodė Johnas O’Bryantas.

204 cm ūgio puolėjas praėjusiame sezone sėkmingai žaidė Eurolygoje, vilkėdamas „Maccabi“ marškinėlius, o šįvakar Vilniuje pelnė 24 taškus.

Mantas Kalnietis pirmoje rungtynių pusėje žaidė gerai, tačiau antroje tarsi sustojo. Viso lietuvis pelnė 12 taškų.

„Rytas“ kitas grupės rungtynes žais prieš Limožo CSP komandą.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 26, Francisco Cruzas 16, Martynas Echodas 14, Deividas Sirvydis ir Evaldas Kairys po 9.

„Lokomotiv-Kuban“: Johnny O'Bryantas 24, Dmirtijus Kulaginas 19, Alanas Williamsas 13, Mantas Kalnietis 12.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: (87:84)

E. Kairys pelno dvitaškį su pražanga, pataiko baudos metimą ir artina Vilniaus klubą pergalės link (87:80).

J. O'Bryantas pelno 18 savo tašką ir rungtynėse likus penkioms minutėms išlieka intriga (80:76).

D. Sirvydžio tritaškis grąžina vilniečiams aštuonių taškų pranašumą (80:72).

Trečias kėlinys: (72:63)

E. Bendžiaus šou leidžia šeimininkams turėti devynių taškų pranašumą prieš lemiamą ketvirtį.

Pirmuosius savo taškus pelno ir A. Butkevičius (64:59).

Viliečių puolimas stringa, o pranašumas tirpsta iki keturių taškų (60:56)

Trečią kėlinį svečiai pradeda dviem taikliais tritaškiais, savo galingą pasirodymą sostinės klube tęsia P. Cruzas (58:50)

Antras kėlinys: (56:44)

Antrajame ketvirtyje siautėjantys vilniečiai pirmauja 12 taškų skirtumu (56:44).

E. Bendžius ir P. Cruzas pelno po tritaškį ir šeimininkai jau turi apčiuopiamą persvarą (42:35).

D. Sirvydis tęsia vilniečių spurtą ir lygina rezultatą (32:32)

E. Bendžius smeigia tritaškį, pelno vienuoliktąjį savo tašką ir artina „Rytą“ iki keturių taškų (28:32)

Penkis taškus paeiliuj pelno M. Kalnietis (18:26).

Pirmas kėlinys: (16:23)

Po pirmojo kėlinio vilniečiai atsilieka septyniais taškais (16:23). Rezultatyviausiai rungtyniauja penkis taškus turintis Eimantas Bendžius.

Aikštelėje pasirodęs Dovis Bičkauskas sukuria dvi efektingas vilniečių atakas ir kelia areną ant kojų (9:12).

Visus 12 taškų svečiai pelno tritaškiais (4:12).

Savo pirmuosius taškus Vilniuje M. Kalnietis pelno nuo tritaškio linijos (2:6).

Startiniai penketukai:

„Rytas“: Martynas Echodas, Arnas Butkevičius, Terrel Holloway, Pako Cruzas, Davidas Cameronas Bairstow

„Lokomotiv“: Mantas Kalnietis, Draganas Apicas, Stanislavas Ilnistkyi, Dmitry Kulagin, Johnny O'Bryant