Jeruzalėje (Izraelis) vykstančiame Europos moterų 3x3 krepšinio čempionate dviem pergalėmis startavo Lietuvos rinktinė (Giedrė LabuckienėKamilė NacickaitėMartyna Petrėnaitė, Gabrielė Šulskė).

Stiprią sudėtį atsiuntusios lietuvės C grupės pirmajame ture tik po dramatiškos kovos ir pratęsimo 15:13 įveikė portugales. 32 laipsnių karštyje vykusios rungtynės lietuvėms klostėsi sunkiai. Mūsiškės ilgai strigo puolime ir beveik visą mačą vijosi varžoves. Galiausiai paskutinę minutę lietuvės atstatė pusiausvyrą ir turėjo progą išplėšti pergalę, bet G.Labuckienė užsidirbo pražangą puolime. Tai suteikė portugalėms 5 sek. paskutinei atakai, tačiau jų iš toli mestas kamuolys net nelietė lanko. Teko žaisti pratęsimą, kuriame iniciatyvos ėmėsi K.Nacickaitė. Ji pataikė labai sudėtingą tolimą metimą ir išplėšė pergalę.

K. Nacickaitė pergalingose rungtynėse pelnė 7 taškus, G. Labuckienė – 4, o G. Šulskė ir M. Petrėnaitė – po 2. Portugalių gretose išsiskyrė Laura Ferreira (6 tšk.).

Antrajame ture lietuvės po permainingos kovos 21:16 įveikė vengres ir tapo grupės nugalėtojomis. Rungtynių pradžioje lietuvės išbarstė 4 taškų persvarą (4:0, 5:7), o vėliau turėjo 5 taškų deficitą (8:13, 9:14). Visgi, rungtynių pabaigą mūsiškės sužaidė kaip iš natų, kai surengė pergalingą spurtą 9:0 (12:16, 21:16).

K. Nacickaitė pelnė 10 tšk., G. Labuckienė – 5 (6 atk. kam.), G. Šulskė – 4, o M. Petrėnaitė – 2. Varžovių gretose po 7 tšk. surinko Klaudia Papp bei Vivi Borondy.

Čempionate dalyvauja 12 komandų, suskirstytų į 4 grupes po 3. Po 2 geriausias kiekvienos grupės ekipas pateko į ketvirtfinalį. Visi atkrintamųjų varžybų mačai vyks ketvirtadienį.

Jeruzalėje vyksta ir vyrų čempionatas. Lietuvos rinktinė (Evaldas Džiaugys, Aurelijus Pukelis, Marijus Užupis, Šarūnas Vingelis) antradienį B grupėje vienodais rezultatais – 21:13 ir 21:13 – nugalėjo čekus bei vokiečius. Lietuviai grupėje užėmė pirmą vietą ir ketvirtadienį ketvirtfinalyje susitiks su belgais.

Jeruzalėje kovojama ne tik dėl medalių. Dar viena motyvacija siekti aukštumų – nugalėtojams atitenkantys kelialapiai į papildomą olimpinę atranką.

Pernai Europos čempionate Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė liko per žingsnį nuo bronzos, o moterys krito ketvirtfinalyje. Tiesa, lietuvės šiemet triumfavo Europos žaidynėse.