Lietuvos plaukikas Giedrius Titenis Pekino olimpinių žaidynių vyrų 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje vakar užėmė 12 vietą ir į finalą nepateko. Tuo tarpu Saulius Binevičius (200 m laisvuoju stiliumi) ir Vytautas Janušaitis (100 m nugara) nepateko į savo rungčių pusfinalius.

19-metis olimpinių žaidynių debiutantas iš Anykščių 100 m nuotolį įveikė per 1 min. 0,66 sek. ir pirmajame pusfinalio plaukime finišavo septintas.

Lietuvos rekordas

Greičiausiai pusfinalyje plaukė norvegas Alexanderis Oenas. Jis nuotolį įveikė per 59,16 sek. ir 0,25 sek. pagerino savo paties šeštadienį atrankos varžybose pasiektą olimpinį rekordą.

Į šiandien vyksiantį finalą pateko aštuoni greičiausi plaukikai. Kad patektų į stipriausiųjų aštuntuką, G.Titeniui reikėjo plaukti bent 0,12 sek. greičiau.

Atrankos varžybose lietuvis 100 m įveikė per 1 min. 0,11 sek. ir tarp 64 dalyvių buvo šeštas. Šiuo rezultatu 0,81 sek. G.Titenis pagerino sau pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą. Šis rezultatas Lietuvos plaukikui būtų garantavęs septintą vietą pusfinalyje ir kelialapį į finalą.

Lietuvos plaukikas tarp 16 pajėgiausių šios rungties plaukikų buvo pats jauniausias - jam 19 metų.

Galvojo apie finalą

- Ko pritrūko iki finalo?

- Jėgų. Komandos draugai sakė, kad nevisiškai tiksliai atlikau posūkį.

- Susidarė įspūdis, kad akimirką vėlavote starte.

- Nesiginčysiu, ir man atrodo, kad akimirką pavėlavau.

- Gal trukdė mintys apie finalą?

- Tiesiog naktį prastai miegojau. Nors turėjau pakankamai laiko aklimatizuotis, jau porą naktų prastai miegu. Pripažinsiu, galvojau ir apie galimybę patekti į finalą.

- Žinojote, kad esate jauniausias tarp šios rungties elito?

- Žinojau.

- Ką reikėtų patobulinti ruošiantis Londono olimpinėms žaidynėms?

- Visų pirma reikėtų priaugti svorio.

Į pusfinalius nepateko

Vakar startavo ir kiti Lietuvos plaukikai - S.Binevičius ir V.Janušaitis.

S.Binevičius vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankos varžybose užėmė 47 vietą ir nepateko į pusfinalį. 29 m. kaunietis nuotolį įveikė per 1 min. 51,80 sek. ir trečiajame atrankos plaukime finišavo paskutinis, septintas.

V.Janušaitis vyrų 100 m plaukimo nugara atrankos varžybose užėmė 32 vietą ir taip pat nepateko į šios rungties pusfinalį. 26 m.  kaunietis trečiajame atrankos plaukime finišavo paskutinis - aštuntas.  Jis nuotolį įveikė per 55,65 sek.

Kol Lietuvos plaukikams nesiseka, savo medalių kolekciją pradėjo rinkti šešiskart 2004 m. Atėnų olimpinių žaidynių čempionas Michealas Phelpsas. Aukso medaliu amerikietis pasipuošė po 400 m kompleksinio plaukimo, kuriame pasiekė naują pasaulio rekordą - 4 minutės ir 3,84 sekundės.