6
C. Ronaldo. (nuotr. SCANPIX)

Portugalijos rinktinė pasaulio futbolo čempionate iškovojo antrąją pergalę, kai H grupėje 2:0 (0:0) pranoko Urugvajaus rinktinę.

6

Pirmoji mačo pusė buvo dvejopa. Iš pradžių portugalai buvo perėmę iniciatyą, bet antroje pirmojo kėlinio pusėje jau Urugvajus įjungė aukštesnę pavarą.

Urugvajiečiai sukūrė ir pavojingą progą, kai R. Bentancuras solo prasiveržimu vos nepelnė įvarčio, bet portugalus išgelbėjo vartininkas.

Visas veiksmas galiausiai nusikėlė į antrąjį kėlinį ir netrukus jam prasidėjus Portugalija išsiveržė į priekį.

54-ąją minutę Bruno Fernandeso pakeltas kamuolys į baudos aikštelę, atrodė, kad lietė Cristiano Ronaldo ir įskriejo į Urugvajaus vartus.

Vis dėlto paskui buvo patikslinta, kad portugalų žvaigždė kamuolio galva taip ir nelietė, tad įvartis buvo užskaitytas B. Fernandesui.

Urugvajus čia pat susikūrė geras progas išlyginti rezultatą. Visgi Luisas Suarezas ir Maximiliano Gomezas švaistė šansus.

Dar sykį urugvajiečiai pataikė į skersinį.

Galiausiai už tai portugalai nubaudė varžovus dar vienu įvarčiu ir galutinai įtvirtino savo pergalę. Tas pats B. Fernandesas jau per teisėjo pridėtą laiką realizavo 11 baudinį, kuris buvo paskirtas po J. Gimenezo žaidimo rankas baudos aikštelėje.

B. Fernandesas pačioje pabaigoje dar galėjo pelnyti ir trečiąjį savo įvartį, bet pataikė į skersinį.

Portugalai dabar turi 6 taškus ir užsitikrino pirmąją vietą grupėje bei bilietą į aštuntfinalį.

O Urugvajus lieka su tašku ir dėl savo bilieto dar turės pakovoti.