30
J. Lauvergne'as (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Kauno „Žalgiris“ (11/7) pratęsė pergalingą seriją Eurolygoje iki šešių, kai penktadienio vakarą namuose 102:75 (22:20, 17:28, 39:13, 24:14) palaužė Rimo Kurtinaičio treniruojamą Maskvos srities „Chimki“ (2/16) ekipą.

30

Žalgiriečiai pakartojo savo iš eilės laimėtų rungtynių Eurolygoje rekordą. Na,o Rusijos ekipai tai šiemet buvo jau dešimtas pralaimėjimas iš eilės.

Šio vakaro rungtynėse po pirmojo kėlinio šeimininkai minimaliai pirmavo, vis dėlto antrajame svečiai perėmė iniciatyvą. Praktiškai visas žaidimas puolime sukosi aplink Aleksejų Švedą ir Deviną Bookerį, kurių dėka vienu metu jie pirmavo ir 11 taškų skirtumu.

Komandos ilsėtis išėjo „Chimki“ priekyje esant rezultatu 48:39.

Bet viskas pasikeitė po pertraukos, kai kauniečiai į aikštę grįžo visiškai pasikeitę. Jie iškart surengė spurtą 7:0. Kauniečių puolimo mašina buvo ir toliau užsikūrusi.

Puikiai savo pranašumus išnaudojo Joffrey Lauvergne’as, tolimus metimus pridėjo ir Marius Grigonis.

„Žalgirio“ uraganas ir toliau nerimo – krepšininkų metimai vienas po kito skrodė svečių tinklelį bei leido komandai atitolti. Iš viso per trečiąjį mačo kėlinį kauniečiai pelnė net 39 taškus ir susikrovė solidžią dviženklę persvarą.

Po 30 minučių žalgiriečiai pirmavo 17 taškų skirtumu.

Paskui rungtynės buvo daugiau ar mažiau tik formalumas. Svečiai dar pabandė kiek spurtuoti, bet į tą sėkmingai atsakydavo ir „Žalgiris“.

Finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo užtikrintą žalgiriečių pergalę 102:75.

Karjeros rungtynes sužaidė Joffrey Lauvergne'as, kuris pelnė 29 taškus ir pridėjo 9 atkovotus kamuolius.

Marius Grigonis surinko 18 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne’as 29 (9 akt. kam.), Marius Grigonis 18 (4/5 trit., 8 rez. perd.), Nigelas Hayesas 14, Lukas Lekavičius 8, Thomasas Walkupas 7, Martinas Gebenas (8 atk. kam.) ir Augustine’as Rubitas – po 6.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 22 ( 8 rez. perd.), Devinas Bookeris 19 (7 atk. kam.,.), Jordanas Mickey 10, Errickas McCollumas 8.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Žalgiris“ 102:75 „Chimki“ (22:20, 17:28, 39:13, 24:14)

Svečiai kėlinuką pradėjo keliais taikliais metimais, dėl ko Martinas Schilleris buvo priverstas imti minutės pertraukėlę. Tačau čia pat tolimu metimu atsakė M. Grigonis (83:65).

Toliau aikštėje vyko tik formalumai. Komandos dar apsikeitė taikliais metimais, bet rezultato tai per daug nepakeitė. Likus keturioms minutėms šeimininkai priekyje buvo jau 90:69.

Galiausiai kauniečiai laimėjo 102:75.

Trečias kėlinys:  „Žalgiris“ 78:61 „Chimki“ (22:20, 17:28, 39:13)

„Žalgiris“ kėlinį pradėjo spurtu 7:0 (46:48). Per mažiau nei tris minutes žalgiriečiai išlygino rezultatą (50:50). Tada abi komandos apsikeitė tolimais metimais (53:53).

Kauniečiai pagavo gerą bangą, dar taškais pasižymėjo J. Lauvergne'as, tolimą metimą pataikė Marius Grigonis ir šeimininkai jau pirmavo 64:55.

J. Lauvergne'as atrodė žvėriškai. Eilinis jo dėjimas į svečių krepšį ir kauniečiai priekyje 68:55.

Kėlinuko pabaigoje „Žalgiris“ pasižymėjo dviem baudoms metimais. Iš viso per šį kėlinuką kauniečiai įmetė net 39 taškus.

Antras kėlinys: „Žalgiris“ 39:48 „Chimki“ (22:20, 17:28)

Žalgiriečiai praadėjo keliomis sėkmingomis atakomis, bet svečiai atsakė metimu iš tolo (26:24).  A. Švedas pataikė dar vieną fantastišką tritaškį, du taškus pridėjo D. Bookeris ir svečiai jau pirmavo 32:30.

Likus trims minutėms vėl puikiai suveikė A. Švedo ir D. Bookerio duetas ir svečiai pirmavo jau 40:32.

„Chimki“ puolė labai solidžiai, iš toli fantastišku metimu pasižymėjo Stefanas Jovičius (43:34). Kėlinuko pabaigoje kauniečiai ir toliau prastai gynėasi, o „Chimki“ metė puikiu procentu.

Paskutinę sekundė dar galėjo padidinti persvarą, bet D. Bookeris buvo netaiklus. Nepaisant to, R. Kurtinaičio auklėtiniai pirmavo 48:39.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 22:20 „Chimki“

Per pirmąsias kelias minutes komandos žaidė nerezultatyviai. Mačą taikliu metimu atidarė Joffrey Lauvergne'as, bet taikliu tolimu metimu atsakė Aleksejus Švedas.

Įpusėjus kėliniui abiem klubams apsikeitus dėjimais iš viršaus žalgiriečiai pirmavo 8:7. Kėlinukui artėjant prie pabaigos skirtumas išliko minimalus. Visgi po dar vieno sėkmingo du prieš du ir J. Lauvergne'o taškų šeimininkai pirmavo 15:11.

Kėlinuko pabaigoje A.Švedas pataikė tris taškus su pražanga (20:20), bet dėjimu atsakė Augustine'as Rubitas (22:20).