Romoje (Italija) tęsiasi Europos plaukimo čempionatas 50 m ilgio baseine. Šeštadienį jame vėl žibėjo 17-metis rumunas Davidas Popovici.

Žaibiškai į plaukimo elitą įsiveržęs jaunuolis 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje rekordus gerino nuo atrankos ir nesustojo net finale. Prestižinėje rungtyje D.Popovici distanciją įveikė per 46.86 sek. ir ne tik pirmą kartą tapo Europos čempionu 50 m baseine, bet ir sumušė vieną seniausių pasaulio plaukimo rekordų

. Tuo pačiu D.Popovici pagerino Europos čempionatų, Europos, Europos jaunimo ir pasaulio jaunimo rekordus.

Iki šiol pasaulio rekordas priklausė brazilui Cesarui Cielo Filho. Jis dar 2009 m. šią distanciją įveikė per 46.91 sek., kai buvo galima dėvėti „superkostiumus“. Būtent plaukimo laisvuoju stiliumi rekordai iš tos eros laikosi ilgiausiai.

Sidabrą laimėjo vengras Kristofas Milakas (47.47), o bronza atiteko italui Alessandro Miressi (47.63).

Vyrų 200 m plaukime nugara emocingą pergalę šventė prancūzas Yohannas Ndoye Brouardas – 1 min. 55.62 sek. Antras buvo vengras Benedekas Kovacsas (1:56.03), trečias – britas Luke‘as Greenbankas (1:56.15 sek.)

Tuo tarpu penktadienį pusfinalyje Y.Ndoye Brouardas turėjo problemų su starto inventoriumi ir kreipėsi į teisėjus, prašydamas leisti jam pakartoti plaukimą. Galiausiai prancūzo apeliacija buvo patenkinta. Buvo surengtas papildomas – trečias – pusfinalio plaukimas. Ten Y.Ndoye Brouardas startavo vienas, finišavo per 1 min. 56.39 sek. ir su antru rezultatu prasimušė į finalą.

21-erių prancūzas Europos čempionu tapo pirmą kartą karjeroje. Pernai jis laimėjo bronzą 100 m plaukime nugara.