Lietuvos futbolo čempionai žygį Europoje baigė nesėkme. FBK „Kaunas“ UEFA taurės pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse antrą kartą 1:2 (1:0) pralaimėjo Genujos „Sampdoria“ klubui ir nepateko į grupių etapą, rašo „Respublika“.

Viltis žengti į UEFA taurės grupių varžybas kauniečiai buvo beveik praradę dar prieš rungtynes namie – pirmajame mače Italijos „Seria A“ ekipa kauniečius nušlavė net 5:0.

Sėkmingas pirmas kėlinys

Savo aikštėje rungtyniaudami su „Sampdoria“ futbolininkais kauniečiai pirmajame kėlinyje demonstravo neblogą žaidimą. Nuo varžovų atakų jiems dažniausiai pavykdavo apsiginti be didesnio pavojaus, išskyrus epizodą, kai griūdamas į vartus mušė Paolo Sammarco – tuomet savo meistriškumą teko pademonstruoti ir vartininkas Eduardas Kurskis.

Neleidę svečiams iš Italijos pasižymėti, FBK „Kauno“ futbolininkai įvartį įmušė patys. 17 min. negausiai į Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadioną susirinkusius žiūrovus po kampinio kyštelėjęs koją nudžiugino Irmantas Zelmikas.

Pasinaudojo klaidomis

„Pirmajame kėlinyje auklėtiniai žaidė labai gerai, bet per pirmąsias 20 antrojo kėlinio minučių leidome įmušti po dviejų klaidų. Taip klysti žaidžiant prieš tokio pajėgumo klubus negalima“, – rungtynes vertino FBK „Kauno“ ekipos strategas Jose Couceiro.

Antrojo kėlinio pradžia nusvėrė rungtynes italų naudai. 50 minutę po pakelto kampinio ir Gennaro Delvecchio perdavimo galva iš arti įmušė Bruno Fornaroli, o po aštuonių minučių antrą įvartį pasinaudojęs šeimininkų gynėjų klaidomis iš baudos aikštelės prieigų įmušė Emiliano Bonazzoli.

Po pirmojo praleisto įvarčio aikštės šeimininkai turėjo progą susigrąžinti persvarą, tačiau tolimą Rafaelio Ledesma smūgį atrėmė vartininkas, o pakartotiniu smūgiu Bojanas Mamičius į vartus nepataikė. „Sampdoria“ išlaikė pranašumą ir nugalėjo rezultatu 2:1.

Pasitenkinimo nejuto

J.Couceiro šių metų FBK „Kauno“ ekipos žygį Europos turnyruose įvertino teigiamai, bet apgailestavo dėl skaudžių nesėkmių: „‘Lietuvos klubai pirmą kartą tiek toli nuėjo Europoje. Tai yra gerai, bet kita vertus, mes pralaimėjome svarbiausias kvalifikacines rungtynes ir į grupių etapus nepatekome. Aišku, jeigu kitais metais pavyktų pakartoti tokius pasiekimus būtų labai gerai. Bet po pralaimėjimo sunku kalbėti apie pasitenkinimą. Dabar mūsų pagrindinis tikslas – laimėti A lygą“.

Savo ruožtu „Sampdoria“ treneris Walteris Mazzari džiaugėsi auklėtinių pasirodymu: „Liekame neįveikti Europoje jau aštuntas rungtynes iš eilės. Šiame mače norėjau išbandyti daugiau tų žaidėjų, kurie žaidžia mažiau, ir jie gerai atliko savo darbą, nors sukūrėme ne tiek daug progų. Apibendrinant, žaidėme gerai ir nusipelnėme laimėti“.

Šios rungtynės baigė rekordinį Lietuvos futbolo klubų pasirodymą Europoje. Dabar lietuvių komandos iki lapkričio vidurio toliau kausis A lygoje, o FBK „Kaunui“ dar liko ir atsakomosios Baltijos lygos pusfinalio rungtynės.