0

Europos čempionato pirmasis pusfinalio susitikimas apsiejo be netikėtumų. Pirmenybių favorite laikoma Ispanijos rinktinė po atkaklios kovos 92:80 (26:18, 18:27, 27:17, 21:18) palaužė lietuvių skriaudikus Makedonijos krepšininkus ir tapo pirmąja sekmadienį vyksiančio finalo dalyve.

Ispanų varžovai paaiškės po vėliau vakare vyksiančios Prancūzijos ir Rusijos komandų dvikovos.

Nors prieš šį mačą didesnės intrigos nebuvo laukta, makedonai nuo pat mačo pradžios kibo į atlapus tituluotai Ispanijos komandai. Sužaidus keturias minutes po Predrago Samardžiskio dvitaškio Makedonijos komanda dar buvo priekyje (11:10), tačiau penkis taškus iš eilės pelnęs Serge'as Ibaka sugrąžino pranašumą ispanams - 15:13. Persvarą Sergio Scariolo auklėtiniai išsaugojo iki pat ketvirčio pabaigos, o Sergio Llullas aidint finalinei pirmojo ketvirčio minutei tritaškiu ją padidino iki aštuonių taškų - 26:18.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui ispanų pranašumas tapo dviženklis (28:18), tačiau makedonai atsakė spurtu 14:3 ir po Damjano Skojanovskio tritaškio įpusėjus ketvirčiui jau makedonai susigrąžino minimalų pranašumą - 32:31. Juano Carloso Navarro ir Jose Manuelio Calderono tritaškiai leido ispanams vėl šiek tiek nutolti (39:34), tačiau kovingieji makedonai dar kartą susigrąžino pranašumą (43:42), kurį išlaikė iki pat kėlinio pabaigos - 45:44.

Trečiajame kėlinyje ir toliau vyko atkakli kova. Sužaidus keturias minutes rezultatas dar buvo lygus (56:56), tačiau ispanus į priekį ėmė vesti J.C.Navarro. Per paskutines tris kėlinio minutes gynėjas pataiko tris tolimus metimus iš eilės ir prieš lemiamą ketvirtį Ispanijos rinktinės persvara šoktelėjo iki devynių taškų - 71:62.

Nepaisant akivaizdžiai senkančių jėgų, Makedonijos krepšininkai kėlinio pabaigoje dar bandė atlaikyti ispanų atakų bangas, tačiau ketvirčio viduryje palūžo. Likus žaisti keturias minutes skirtumas pasiekė dvylikos taškų ribą (82:70), kurios panaikinti Makedonijos rinktinei jau nepavyko.

Ispanija: J.C.Navarro 35 (tritaškiai 5/9), P.Gasolis 22 (17 atk. kam.), M.Gasolis (10 atk. kam., 5 rez. perd.) ir S.Ibaka - po 11.

Makedonija: B.McCalebbas 25 (dvitaškiai 11/15, 5 rez. perd.), P.Antičius 17 (9 atk. kam.), V.Ilievskis 15, P.Samardžiskis 12 (dvitaškiai 6/9, 5 atk. kam.).