Lietuvos futbolo rinktinė žvarbų trečiadienio vakarą draugiškame mače Vilniuje 2:1 (2:0) įveikė Farerų salų rinktinę.

Lietuviams tai buvo penktasis nepralaimėtas susitikimas iš eilės. Valdo Urbono auklėtiniai pakartojo nepralaimėtų rungtynių rekordą, kuris buvo užfiksuotas 2008-2009 metais.

Prieš šio vakaro rungtynes komandos tylos minute pagerbė lapkričio 10-ąją amžino poilsio atgulusį buvusį Lietuvos rinktinės gynėją Marių Žaliūką. Jo marškinėliai su 6 numeriu buvo pakabinti ir specialioje vietoje persirengimo kambaryje.

Apšilimo metu Lietuvos rinktinės žaidėjai taip pat užsivilko marškinėlius su M. Žaliūko pavarde. Jam buvo skirtas ir G. Sirgėdo įvartis.

Na, o pačias rungtynes lietuviai pradėjo aktyviau ir jau penktąją minutę turėjo neblogą šansą, bet tada Vykinto Slivkos smūgį gana lengvai atrėmė vartininkas.

Vėliau lietuviai atliko dar kelis pavojingus smūgius. Galiausiai į priekį pavyko įsiveržti 42-ąją minutę, kai Gratui Sirgėdui labai patogiai atšoko kamuolys ir šis iš gana arti pelnė įvartį.

Vos po trijų minučių tas pats G. Sirgėdas rezultatą padvigubino – pavyko pasižymėti galva po labai gero Donato Kazlausko perdavimo.

Antrame kėlinyje svečiai žaidė jau aktyviai, padėjo ir pasipylę keitimai. Sužaidus valandą pagaliau svečiai atliko ir kiek pavojingesnius kelis smūgius.

Abi komandos atliko nemažai keitimų. Svečiai demonstravo kiek aktyvesnį žaidimą ir pačioje mačo pabaigoje smūgiu iš arti rezultatą dar sušvelnino iki 1:2.

Bet lietuviai kelias likusias mačo minutes sėkmingai išsaugojo teigiamą rezultatą ir šventė pergalę.

Lietuvai tai buvo paskutinis pasiruošimo etapas prieš laukiančias lemiamas UEFA Tautų lygos kovas. Lietuviai sekmadienį išvykoje žais su baltarusiais, o lapkričio 18-ąją svečiuose susitiks su Kazachstanu.

Turnyrinėje lentelėje Lietuva turi 5 taškus ir žengia antroje vietoje

***************

Startinis Lietuvos vienuoliktukas: Tomas Švedkauskas, Vytas Gašpuitis, Edvinas Girdvainis, Markas Beneta, Egidijus Vaitkūnas, Linas Mėgelaitis, Vykintas Slivka, Justas Lasickas, Gratas Sirgėdas, Donatas Kazlauskas ir Karolis Laukžemis.

Rungtynių eiga:

Antras kėlinys:

Finalinis teisėjo švilpukas. Lietuva atsilaikė kelias paskutines minutes ir laimėjo rungtynes 2:1.

90 min. Po kampinio farerų žaidėjo smūgis atsitrenkė į virpstą, o jį sėkmingai iš arti pakartojo Gunnaras Vatnhamaras ir sušvelnino mačo rezultatą iki 1:2

80 min. Žaidimas nurimo. Abi komandos stengiasi žaisti atsargiau, nors Farerų salos po keitimų dažniau pradėjo grasinti lietuvių vartams. Vis dėlto rezultatas išlieka 2:0 Lietuvos naudai.

64 min. Dar vienas pavojingas svečių smūgis. Pasisekė, kad futbolininkui ne itin pavyko smūgis iš gana geros situacijos.

61 min. Pagaliau kiek pavojingesnį smūgį atliko ir Farerų salos. Bet kamuolys praskriejo kiek virš vartų.

54 min. Kėlinys prasidėjo gana ramiai, o abiejų komandų gretose pasipylė žaidėjų keitimai.

Pirmas kėlinys:

45 min.+1. ĮVARTIS! 2:0! Po tikslaus D. Kazlausko perdavimo įvartį iš arti galva vėl pelno tas pats G. Sirgėdas.

42 min. ĮVARTIS! Kamuolys po rikošeto atšoko puikioje pozicijoje esančiam Gratui Sirgėdui, kuris iš arti išvedė Lietuvą į priekį 1:0.

Šis nubėgo ant atsarginių žaidėjų suolelio ir paėmė 6 numeriu pažymėtus marškinėlius, ant kurių Mariaus Žaliūko pavardė ir iškėlė juos į viršų taip dedikuodamas jam įvartį.

28 min. Lietuva daugiau valdo kamuolį ir jau 6 kartus smūgiavo į varžovų vartus, kai Farerų salos tą darė vos kartą. Bet persvaros paversti įvarčiu kol kas nepavyksta.

11 min. Karolis Laukžemis puikiai numetė kamuolį krūtine Markui Benetai, bet smūgiuodamas iš gana patogios padėties jis nepataikė net į vartų plotą.

5 min. Vykintas Slivka atliko pavojingą smūgį iš maždaug 13 metrų, bet kamuolys skriejo tiesiai Farerų salų vartininkui į rankas.