Sekmadienį Bahreine surengtos fantastiškos pirmosios naujojo „Formulės 1“ sezono lenktynės. Jose dramatišką pergalę išplėšė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“).

L.Hamiltonas Bahreine tapo visų laikų rekordininku. Dabar jis „Formulėje 1“ yra lyderiavęs 5126 ratus ir aplenkė iki šio etapo pirmavusį vokietį Michaelį Schumacherį (5111 ratų).

Iš „pole“ pozicijos lenktynes pradėjęs M.Verstappenas ilgą laiką lyderiavo, bet tada L.Hamiltonas su „Mercedes“ ėmėsi taktinių žaidimų ir anksčiau stojo boksuose už varžovą.

Tai leido britui lyderiauti antrąjį lenktynių trečdalį. Po antrojo L.Hamiltono sustojimo lyderiu vėl tapo M.Verstappenas, tačiau tada atėjo laikas ir antrajam olando sustojimui. M.Verstappenas paskutiniame lenktynių trečdalyje turėjo 11 ratų „šviežesnes“ kietas padangas nei L.Hamiltonas ir pradėjo vytis britą.

Galiausiai olandas priartėjo prie L.Hamiltono „koviniu“ atstumu ir sugebėjo jį aplenkti, tačiau tai padarė būdamas už trasos ribų. Nenorėdamas gauti baudos, M.Verstappenas netrukus praleido britą į priekį ir dar padarė klaidą, prarasdamas brangų laiką.

Vėliau M.Verstappenas kurį laiką nesugebėjo priartėti prie varžovo DRS atstumu, o ratų skaičius vis mažėjo. Olandas paskutiniame rate dar buvo priartėjęs prie brito iki 0.4 sek, bet L.Hamiltonas atlaikė spaudimą ir laimėjo įspūdingas lenktynes.

Trečias finišavo suomis Valtteri Bottas („Mercedes“), kuris lenktynių pabaigoje dar pasuko į boksus, gavo naujas padangas, nuvažiavo greičiausią ratą ir už tai gavo papildomą tašką.

Tiesa, „Mercedes“ mechanikai kiek anksčiau jo sustojimo metu užtruko beveik 11 sek., dėl ko V.Bottas prarado visas viltis kovoti dėl aukštesnės vietos.

Ketvirtas liko Lando Norrisas, o penktas iš aptarnavimo zonos lenktynes pradėjęs antrasis , „Red Bull“ pilotas Sergio Perezas. „Ferrari“ pilotas užėmė šeštąją vietą. Charlesas Leclercas.

„Formulėje 1“ debiutavęs rusas Nikita Mazepinas („Haas“) jau pirmajame rate išlėkė iš trasos, o jo komandos draugas vokietis Mickas Schumacheris su itin lėtu bolidu finišavo 16-as. Ispano Fernando Alonso („Alpine“) sugrįžimas baigėsi anksčiau laiko dėl stabdžių problemų.

L.Hamiltonui už pergalę atiteko 25 taškai, M.Verstappenas surinko 18 tšk., o V.Bottas – 16. Konstruktorių įskaitos lyderiais tapo „Mercedes“ (41), lenkiantys „Red Bull“ (28) bei „McLaren“ (18).

Antrosios sezono lenktynės – Emilijos-Romanijos GP – balandžio 18 d. vyks Imolos trasoje (Italija).