Neseniai į naują komandą persikėlęs Jonas Valančiūnas pasigenda vieno svarbaus atributo – pergalių.

Sekmadienio naktį mūsiškio atstovaujamas Memfio „Grizzlies“ klubas 107:112 (24:37, 32:26, 28:19, 23:30) nusileido Klivlando „Cavaliers“.

Fantastiškai žaidęs Jonas Valančiūnas per 30 minučių pelnė 25 taškus (10/18 dvit., 1/1 trit., 2/3 baud.), sugriebė 11 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 varžovų metimus, 2 sykius suklydo, 4 kartus prasižengė ir buvo rezultatyviausias savo komandoje.

Lietuvis vien per ketvirtą kėlinį pelnė net 13 taškų, nors visa jo komanda surinko 25-is.

Po rungtynių uteniškis nekreipė dėmesio į savo statistiką, bei ekipos rūbinėje nevyniojo žodžių į vatą:

„Praleisti 37 taškus per pirmą kėlinį... Taip negalima. Tai yra visų starto penketo žaidėjų atsakomybė. Turime atlikti geresnį darbą gynyboje.

Rungtynėms artėjant į pabaigą žaidėme gerai. Vykdėme žaidimo planą ir nors gynyboje padarėme klaidų, bet rodėme solidų krepšinį. Pirmasis ir antrasis kėliniai mums pridarė daugiausiai bėdų. “, – sakė starto penkete susitikimą pradėjęs J. Valančiūnas.

Buvęs Toronto „Raptors“ aukštaūgis buvo pripratęs prie pergalių, tačiau atvykęs į Memfį turi taikstytis su kur kas kuklesniais rezultatais.

„Grizzlies“ sąskaitoje – 23 pergalės ir 38 pralaimėjimas. Memfio klubas Vakarų konferencijoje užima priešpaskutinę vietą, bei netrukus neturės net teorinių šansų patekti į atkrintamąsias varžybas.

„Aš galvoju tik apie pergales, todėl pralaimėjimai slegia. Paprastai tariant – tai užknisa. Darysime viską, kas padės mums laimėti“,- tvirtino irzulio nepaslėpęs lietuvis.

Lietuvio nuotaikos nė kiek nepagerino net ir puikus asmeninis pasirodymas: „Žinote, tai – komandinis sportas. Mes stengiamės sukurti teigiamus įpročius ir išmokti, kaip laimėti rungtynes. Statistika yra statistika, mes į ją nežiūrime. Svarbiausia – galutinis mačo rezultatas."

Atstovaudamas Memfio komandą Lietuvos milžinas vidutiniškai renka po 20 taškų (59% taiklumas „iš žaidimo“) ir 9,3 atkovoto kamuolio per rungtynes.