Dramatišką pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pasiekė namuose žaidusi Bostono „Celtics“ (34/30), kuri po pratęsimo 143:140 (16:39, 32:38, 42:26, 38:25, 15:12) palaužė San Antonijaus „Spurs“ (31/31) krepšininkus.

Po pirmųjų dviejų kėlinių „Celtics“ atsiliko 29 taškais (48:77), o vienu metu deficitas siekė ir 30 taškų (50:80). Nepaisant to, Bostono ekipa nesutriko ir surengė fantastišką spurtą, tad po trečio ketvirčio komandas jau skyrė tik 13 taškų – 90:103.

Rezultatą „Celtics“ išlygino įpusėjus ketvirtajam kėliniui (116:116) ir netgi pirmavo pačioje ketvirto ketvirčio pabaigoje (128:126), tačiau Demaras DeRozanas baudomis išlygino rezultatą – 128:128.

Pratęsimo metu pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus, tačiau Jaylenas Brownas, likus 30 sekundžių, tritaškiu išvedė „Celtics“ į priekį (139:137), o Jaysonas Tatumas baudų metimais įtvirtino pranašumą ir jo ekipa šventė pergalę – 143:140.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidė J.Tatumas, kuris per 45 minutes pelnė 60 taškų (15/30 dvit., 5/7 trit., 15/17 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą ir 2 sykius pažeidė taisykles.

„Manau, kad smagiausia dalis yra ta, jog sugrįžome į rungtynes. Tai parodo mūsų komandos augimą. Nuostabu matyti visus kovojančius, kai atsiliekame 30 taškų skirtumu“, – kalbėjo vakaro herojus.

Pelnęs 60 taškų J.Tatumas pakartojo „Celtics“ klubo rezultatyvumo per vienerias rungtynes rekordą. Tokį pat pasirodymą buvo surengusi šios komandos legenda Larry Birdas.

Iki tol pats J.Tatumas daugiausiai buvo surinkęs 53 taškus mače su Minesotos „Timberwolves“ klubu.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 60 (8 atk. kam.), Jaylenas Brownas 17 (5 atk. kam.), Aaronas Nesmithas 16 (6 atk. kam.), Marcusas Smartas ir Robertas Williamsas po 10.

„Spurs“: DeMaras Derozanas 30 (14 rez. per.), Lonnie Walkeris (4/7 trit.) ir Dejounte Murray’us (8 atk. kam., 8 rez. per.) po 24, Rudy Gay’us 16, Jakobas Poeltlas 15 (10 atk. kam.), Keldonas Johnsonas 14 (8 atk. kam.), Patty Millsas 11.