0

Klaipėdos „Fortūna“ antrą sezoną iš eilės tapo „bronzine“ Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionato komanda. Penktosiose mažojo finalo rungtynėse uostamiesčio komanda išvykoje įveikė Kauno r. „Hoptrans-Sirenas“ rezultatu 77:71 (21:19, 21:16, 17:18, 18:18) ir, pralaimėjusi pirmuosius du mačus, laimėjo seriją 3:2.

Komandoms prireikė kone pusės pirmojo kėlinuko susitvarkyti su rungtynių jauduliu. Pirmosioms tai pavyko viešnioms, kurios po taiklių Kristės Druskytės ir Eglės Šikšniūtės metimų susikrovė 7 taškų pranašumą (4:11) ir privertė trenerį Liną Šalkų prašyti minutės pertraukėlės. Kibi „Fortūnos“ gynyba kėlė Kauno r. komandai nemažai problemų, tačiau iniciatyvos „Hoptrans-Sirenų“ gretose ėmėsi Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė. Jos tritaškiai neleido klaipėdietėms nutolti, o taiklus tolimas metimas iš labai sunkios situacijos nuo lentos įkvėpė komandą. Gintarei Jasiunskaitei pataikius dvitaškį drauge su kėlinuko pabaigą skelbiančia sirena, „Hoptrans-Sirenų“ deficitas ištirpo iki 2 taškų - 19:21.

Eglei Tarasevičiūtei pataikius dvitaškį su varžovės pražanga ir išvedus aikštelės šeimininkes į priekį atrodė, kad praėjusio sezono vicečempionės perėmė žaidimą į savo rankas, tačiau Gabrielė Gutkauskaitė taikliu tolimu šūviu pradėjo dar vieną „Fortūnos“ spurtą. Be atsako pelniusios 11 taškų, klaipėdietės įgijo dviženklę persvarą - 24:34. Pademonstravusios charakterį, „Hoptrans-Sirenos“ po E.Tarasevičiūtės tritaškio perpus sumažino atsilikimą, bet po viešnių paprašytos minutės pertraukėlės žaidimas išsilygino.

Po didžiosios pertraukos antrąjį savo tolimą metimą rungtynėse pataikiusi K.Druskytė sugrąžino „Fortūnai“ dviženklį pranašumą - 37:49. Didžiąją dalį trečiojo ketvirčio uostamiesčio komanda pirmavo 10-12 taškų persvara. Kėlinuko pabaigoje kovodama dėl atšokusio kamuolio nedidelę traumą patyrė R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė ir aikštelę paliko tik padedama komandos medikų. Trumpam be vienos iš lyderių likusios Kauno r. krepšininkės sėkmingai sužaidė ketvirčio pabaigą. Po individualaus Santos Okockytės reido komandas skyrė jau tik 6 taškai - 53:59.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje puikiai prie savo krepšio sužaidė K.Druskytė. Puolėja iš pradžių blokavo E.Tarasevičiūtės metimą, po to perėmė kamuolį, tačiau puolime „Fortūna“ strigo suaktyvėjusioje „Hoptrans-Sirenų“ gynyboje. Klaipėdietės dukart suklydo, kartą prasižengė puolime. Tuščias minutes viešnios nutraukė išnaudodamos savo aukštaūgę E.Šikšniūtę. Po dviejų jos taškų iškart kamuolį perėmė ir ataką užbaigė K.Druskytė, padidindama „Fortūnos“ persvarą iki 9 taškų - 55:64.

L.Šalkui paprašius minutės pertraukėlės, Kauno r. krepšininkių puolimas atsigavo, skirtumas vėl ištirpo iki 5 taškų. Likus žaisti dvi minutes, G.Jasiunskaitė nesugebėjo užbaigti greitos komandos atakos, po kurios „Hoptrans-Sirenos“ galėjo priartėti vieno metimo atstumu. Tuo tarpu iki tol per visą mažojo finalo seriją vos 2 taškus pelniusi Šarūnė Melinauskaitė pataikė vieną svarbiausių „Fortūnos“ dvitaškių sezone. Baudos metimą pridėjus G.Gutkauskaitei, viešnios vėl galėjo lengviau atsikvėpti - 73:65, likus žaisti kiek daugiau nei minutę. Po nesėkmingų atakų „Hoptrans-Sirenos“ bandė gelbėtis pražangomis, tačiau baudų metimus klaipėdietės metė be klaidų.

„Hoptrans-Sirenoms“ S.Okockytė ir R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė pelnė po 16, E.Tarasevičiūtė - 15, K.Balčiūnaitė (8 atk. kamuoliai) - 14 taškų.

„Fortūną“ į priekį vedė 25 taškus įmetusi ir 10 kamuolių atkovojusi E.Šikšniūtė. G.Gutkauskaitė pridėjo 17 (6 rez. perdavimai), K.Druskytė - 16, M.Grigalauskytė (13 atk. kamuolių) - 14 taškų.