Ketvirtadienį Europos moterų krepšinio taurės turnyro pusfinalio atsakomosiose rungtynėse Liono ASVEL (Prancūzija) su Juste Jocyte svečiuose 71:69 (19:18, 22:18, 12:20, 18:13) palaužė „ESB Villeneuve“ (Prancūzija) pasipriešinimą ir žengė į finalą.

Pirmąsias rungtynes ASVEL namuose laimėjo tik 84:80, tad atsakomajame mače dramos netrūko.

Pirmajame kėlinyje beveik visą laiką priekyje buvo viešnios, bet joms nepavyko susikrauti didesnės nei 4 taškų persvaros (8:4). Antrąjį kėlinį „ESB Villeneuve“ pradėjo įspūdingu spurtu 14:0 ir visiškai perėmė iniciatyvą (21:32). ASVEL iš „duobės“ išlipo taip pat greitai kaip į ją įkrito ir surengė ne ką mažiau įspūdingą spurtą 17:2 (38:34).

Po pertraukos ASVEL dar kurį laiką buvo priekyje (46:42, 50:46), bet prastai sužaidė trečiojo kėlinio pabaigą, kai „ESB Villeneuve“ persvėrė rezultatą ir susikrovė jas tenkinantį pranašumą (51:56). Ketvirtajame kėlinuke ASVEL situacija buvo dar pablogėjusi (55:63), bet nuo to momento „ESB Villeneuve“ per beveik 5 min. sukrapštė vos 2 taškus ir išbarstė visą persvarą (65:65).

Paskutinėmis minutėmis komandos keitėsi taikliais metimais (67:67, 69:69), kol galiausiai ASVEL pavyko apsiginti. Tiksint paskutinėms sekundėms, „ESB Villeneuve“ ėmė stabdyti varžoves pražangomis. ASVEL krepšininkės pataikė vos 1 baudą iš 4, o šeimininkės per tą laiką prametė dvitaškį bei tritaškį ir kapituliavo.

J.Jocytė rungtynėms buvo registruota, bet progos pasireikšti negavo.

ASVEL į pergalę atvedė veteranė Sandrine Gruda. Ji pelnė 23 taškus (10/15 dvitaškių, 3/3 baudų), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

ASVEL komandai tai buvo jau 16-a pergalė iš eilės, įskaitant ir Prancūzijos lygos bei Prancūzijos taurės mačus. Šiame sezone ASVEL visus 5 kartus nugalėjo „ESB Villeneuve“ ekipą.

Europos taurės finalas šiemet bus „lietuviškas“, mat jame ASVEL lauks Stambulo „Galatasaray Cagdas Factoring“ (Turkija) su Kamile Nacickaite.

Pirmosios finalo rungtynės vyks balandžio 5 d., o antrosios – balandžio 12 d.