Du lietuvius savo gretose turintis Krasnodaro „Lokomotiv“ klubas (3/0) pergalingai rungtyniauja Europos taurės turnyre. Jis namuose 91:66 (21:17, 25:19, 26:12, 19:18) sutriuškino Stambulo „Galatasaray“ (2/1) komandą ir tapo vienvaldžiu E grupės lyderiu.

Primename, kad „Galatasaray“ klubas į Krasnodarą atskrido tik šiandien, nes vakar dėl rūko sukelto prasto matomumo lėktuvas buvo priverstas grįžti į Stambulą.

Geriausias rungtynes šį sezoną Europos taurės turnyre sužaidė Simas Jasaitis – puolėjas per 39 minutes pelnė 16 taškų (4/4 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau dukart suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Kitas „Lokomotiv“ lietuvis Mantas Kalnietis nebuvo registruotas susitikimui.

„Lokomotiv“: J.Baronas 23, N.Calathesas 20, S.Jasaitis 16, D.Brownas 12, A.Zubkovas 10.

„Galatasaray“: J.Gordonas 12, M.Mačvanas 11, C.Akyolas 10, D.Hawkinsas 9, E.Dudley 7.

Įspūdingai rungtyniavęs Darius Songaila vedė Donecko „Donetsk“ (1/2) komandą į pirmąją pergalę. Ukrainos klubas namuose tik po pratęsimo 92:87 (14:20, 20:10, 22:27, 19:18, 17:12) palaužė Sopoto „Trefl“ (0/3) krepšininkų pasipriešinimą.

„Donetsk“ E grupėje rikiuojasi trečioje vietoje.

Šis mačas D.Songailai buvo sėkmingiausias iš visų iki tol žaistų Europos taurės turnyre. 34-erių metų 206 cm ūgio krašto puolėjas per 31 minutę pelnė 24 taškus (10/15 dvitaškiai, 4/4 baudos metimai), po krepšiu atkovojo 7 bei perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, tris sykius prasižengė ir surinko 31 naudingumo balą.

„Donetsk“: D.Songaila 24, V.Stojanovskis 18, D.Fischeris 17 (7 atk. kam.), D.Perkinsas (7 rez. perd.) 15, R.Curry 11.

„Trefl“: F.Dylewičius 21, F.Turneris 20, A.Waczynskis 14, P.Zamojskis ir J.Harringtonas po 10.

Kijevo „Budivelnik“ klubas, kuriam atstovauja Michailas Anisimovas ir Dainius Šalenga, patyrė antrąją nesėkmę per trejas rungtynes. Ainaro Bagatskio auklėtiniai svečiuose 67:81 (18:22, 15:27, 20:12, 14:20) neprilygo Jeruzalės „Hapoel“ (1/2) krepšininkams.

Kartu su „Prienų“ komanda A grupėje rungtyniaujanti Ukrainos ekipa nukrito į paskutinę – ketvirtąją turnyrinės lentelės vietą.

M.Anisimovas aikštėje praleido 22 minutes, per kurias surinko 6 taškus (2/4 dvitaškiai, 2/2 baudos metimai), atkovojo bei perėmė po 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo bei triskart pažeidė taisykles.

Kiek sėkmingiau rungtyniavo D.Šalenga – jis per 18 minučių pelnė 5 taškus (0/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), po krepšiu atkovojo 3 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo bei išprovokavo 2 varžovo pražangas.

„Budivelnik“: L.Lyonsas (8 atk. kam.) 18, A.Drozdovas 12, S.Gorbenko 9, M.Anisimovas 6, G.Tsintsadze, D.Šalenga, M.Delaney ir P.Burenko po 5.

„Hapoel“: C.Smithas 18, J.Duncanas 17, R.Limonadas (8 atk. kam.) 13, J.Pullenas 10, M.Tapiro 9, C.Fellsas 8.

Antrąją nesėkmę iš eilės patyrė Ramūno Butauto treniruojamas Rygos VEF (1/2) klubas su Antanu Kavaliausku ir Donatu Zavacku, kuris namuose 84:91 (11:20, 23:28, 25:15, 25:28) nusileido C grupės lyderei Liubercų „Triumf“ (3/0) komandai.

23 minutes ant parketo praleidęs A.Kavaliauskas į varžovų krepšį įmetė 10 taškų (4/4 dvitaškiai, 2/3 baudos metimai), atkovojo 3 bei perėmė 2 kamuolius, tačiau dukart suklydo ir rungtynes buvo priverstas baigti dėl išnaudoto pražangų limito.

Starto penkete rungtynes pradėjęs D.Zavackas per 23 minutes pelnė 7 taškus (1/1 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/3 baudos metimai), kartą suklydo ir dukart pažeidė taisykles.

VEF: D.Bertanis 23, E.Rowlandas 14, K.Beržinis ir A.Kavaliauskas po 10, K.Janičenokas 9, W.Danielsas ir D.Zavackas po 7.

„Triumf“: T.McKee (10/13 dvitaškiai, 6 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam.) 32, S.Karasiovas 19, K.Landry 17, Y.Naimi ir D.Searcy po 6.