Panevėžio „Lietkabelis“ (1/0) Europos taurėje startavo gyvybiškai svarbia pergale. Nenado Čanako auklėtiniai svečiuose 70:59 (19:14, 17:18, 14:17, 20:10) įveikė Vroclavo „Šlask“ ekipą (0/1).

Naujo formato Europos taurėje dalyvauja 20 komandų – po 10 į dvi grupes. Į kitą etapą prasibraus po 8 geriausias komandas.

Tarp elitinių komandų atsidūrę panevėžiečiai iškovojo labai svarbų tašką. „Šlask“ yra įkandamiausia komanda „ant popieriaus“ mūsiškiams.

A grupėje dar varžosi Badalonos „Joventut“, Belgrado „Partizan“, Krasnodaro „Lokomotiv“, Ankaros „Turk Telekom“, Paryžiaus „Metropolitans 92“, Hamburgo „Towers“, Andoros „Morabanc“ ir Trento „Dolomiti“.

Panevėžiečius į pergalę vedė puiki kova dėl atšokusių kamuolių (39:31). Puolime nuimtų kamuolių skirtumas dar didesnis (17:8).

Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė Panagiotis Kalaitzakis (12 tšk.).

„Lietkabelis“ turėjo nežymų pranašumą iki pat ilgosios pertraukos, bet kokybe rungtynes nepasižymėjo. Abi ekipos dažnai klydo, bet panevėžiečius virš vandens laikė puiki kova dėl atšokusių kamuolių.

Po pertraukos „Lietkabelis“ pradėjo griūti puolime ir „Šlask“ staigiai tuo pasinaudojo (43:49). N. Čanako kariauna tada spurtavo 11:0 ir sugebėjo vėl perimti rungtynių eigą į savo rankas. Ypač svarbiausiu metu išsiskyrė Kristupas Žemaitis ir P. Kalaitzakis.

Lemiamame ketvirtyje panevėžiečiai ir toliau arė keliais gynyboje, nes puolimas tiesiog neveikė. Galiausiai „Šlask“ pasipriešinimą pavyko palaužti.

Gediminas Orelikas smeigė tritaškį, Gabrielius Maldūnas krovė iš viršaus, Vytenis Lipkevičius pelnė dvitaškį su pražanga ir „Lietkabelis“ iškovojo svarbų tašką.

„Šlask“: Cyrilas Langevine'as 19, Aleksanderis Dziewa 14, Ivanas Ramljakas 11 taškų.

„Lietkabelis“: P. Kalaitzakis 12 (3/3 dvit., 2/7 trit., 6 atk. kam., 14 naud. bal.), G. Orelikas 11, K. Žemaitis ir V. Lipkevičius po 10, G. Maldūnas 9 (6 atk. kam., 3 per. kam., 15 naud. bal.)

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys:

Labai nesmagus momentas „Lietkabeliui“ – P. Kalaitzakis užsidirba nesportinę pražangą. Visa laimė, kad varžovai sugebėjo nepataikyti visų 4 baudos metimų (54:51).

Svečiai ir toliau gimdo puolime, bet 100 procentų atidirba gynyboje (57:53). Lieka mažiau nei 5 minutės, tad pakovoti dar reikės.

Kokį svarbų tritaškį smeigia G. Orelikas! Kitoje atakoje G. Maldūnas grūda kamuolį iš viršaus (62:55). Vytenis Lipkevičius pelno dvitaškį su pražanga – pergalė vis arčiau (65:55).

Trečiasis kėlinys: „Šlask“ 49:50 „Lietkabelis“

Puolime užstrigęs „Lietkabelis“ praranda mačo kontrolę. Metimai geri, bet paprasčiausiai: nepataikysi – nelaimėsi (39:42).

Panevėžiečius trukteli Kristupas Žemaitis. Gero postūmio dabar labai reikia, nes šeimininkai su kiekviena sėkminga ataka atrodo vis labiau užsikūrę (46:49). Spurtą iki 7:0 didina P. Kalaitzakis ir G. Maldūnas – „Lietkabelis“ vėl priekyje (50:49).

Antrasis kėlinys: „Šlask“ 32:36 „Lietkabelis“

Galinga Gabrieliaus Maldūno atkarpa užaugina svečiams sparnus. Du „saboniški“ perdavimai, dėjimas greitoje atakoje ir minutės pertraukėlę šaukia „Šlask“ (23:16).

Užsivedę panevėžiečiai daužo varžovus po krepšiu. Puolime pavyko nugriebti net 9 kamuolius, o bendrai kova dėl atšokusių sviedinių laimima 16:10.

Džiugu matyti užtikrintai žaidžiantį G. Oreliką, kuris atrodo labiausiai užtikrintas savo veiksmuose. Jo sąskaitoje 8 taškai ir svečiai lieka priekyje (31:25).

„Lietkabelis“ į rūbinę išsineša trapų pranašumą. Su gynyba viskas gerai. Jei tik pavyktų užtikrinčiau žaisti puolime, svečiai gali pabėgti negrįžtamai.

Pirmasis kėlinys: „Šlask“ 14:19 „Lietkabelis“

A. Urlepas prieš rungtynes sakė, kad „Lietkabelis“ turi pranašumą po krepšiu. Per pirmą pusę kėlinio panevėžiečiai baudė kitu būdu – tritaškiais (11:10).

Ekipos kiek apramino tempą puolime (11:11). „Lietkabelis“ neblogai atrodo gynyboje, bet puolime trūksta komunikacijos – jau 4 klaidos.

Nerezultatyvus pirmasis kėlinys baigiasi „Lietkabelio“ naudai (19:14). Džiugu, kad Nenadas Čanakas didelį akcentą skyrė gynybai – varžovai suklydo net 6 kartus.

Startiniai penketai:

„Šlask“: Lukašas Kolenda, Jakubas Karolakas, Cyrilas Langevine'as, Michalas Gabinskis, Ivanas Ramljakas.

„Lietkabelis“: Nikola Radičevičius, Tadas Vaičiūnas, Panagiotis Kalaitzakis, Gediminas Orelikas, Džordže Gagičius.