Tiranoje (Albanija) tęsiasi Europos sunkiosios atletikos čempionatas, kuriame trečiadienį pasirodė ir pirmosios dvi Lietuvos atstovė – Gintarė Bražaitė bei Lijana Jakaitė, startavusios moterų svorio kategorijoje iki 71 kg.

G.Bražaitė rovime atliko du sėkmingus bandymus, iškėlė 96 kg štangą ir užėmė 4-ą vietą. Nuo mažojo bronzos medalio, kurį laimėjo turkė Aysel Ozkan (98), lietuvę skyrė vos 2 kg. L.Jakaitė šioje rungtyje taip pat atliko 2 sėkmingus bandymus ir su 94 kg rezultatu buvo 7-a.

Mažąjį aukso medalį laimėjo vokietė Lisa Marie Schweizer (103). Antra rovime buvo lenkė Monika Marach (99).

Stūmime G.Bražaitė sėkmingai atliko du pirmuosius bandymus, o trečiu mėginimu taikėsi į bronzą. Deja, 120 kg svoris jai nepakluso, o su 117 kg rezultatu ji rungtyje liko ketvirta. L.Jakaitė atliko vieną sėkmingą bandymą ir užėmė 9-ą vietą (113 kg).

Įspūdingai stūmime pasirodė švedė Patricia Strenius, pakėlusi 130 kg štangą. Antra buvo danė Line Ravn Gude (121), trečia – L.M.Schweizer (120).

P.Strenius po stūmimo rungties dvikovėje iš 6-os vietos šoktelėjo į 1-ą, surinkdama 224 kg. Sidabrą pelnė L.M.Schweizer (223), bronzą – M.Marach (215).

G.Bražaitė su 213 kg užėmė 5-ą vietą, o L.Jakaitė su 207 kg buvo 8-a.