Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) vyrų 3×3 krepšinio komanda, kurią sudarė Gabrielius Čelka, Eimantas Žilius, Rokas Mačiulis ir Titas Januševičius, Debrecene (Vengrija) iškovojo Europos Universitetų Sporto asociacijos (EUSA) 3×3 čempionų titulus. Jie penktadienį Vilniaus oro uoste sutikti su ąžuolo vainikais.

Tokią staigmeną suorganizavo Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) prezidentas Rimantas Cibauskas.VDU krepšininkai čempionate nepatyrė nė vieno pralaimėjimo – iškovojo 9 pergales.Finale rezultatu 21:10 buvo nugalėti Ukrainos Sumu valstybinio universiteto atstovai.Nugalėtojams finale 8 taškus pelnė Titas Januševičius, 7 – Eimantas Žilius, po 3 – Gabrielius Čelka ir Rokas Mačiulis.Geriausiu čempionato žaidėju pripažintas T. Januševičius.

Jis taip pat laimėjo ir tolimų metimų konkursą.D grupėje VDU krepšininkai nugalėjo Vengrijos, Lenkijos, Bulgarijos, Portugalijos ir Prancūzijos ekipas bei užėmė pirmąją vietą.Aštuntfinalyje Lietuvos komanda 19:17 įveikė Debreceno universitetą (Vengrija), o ketvirtfinalyje 22:10 sutriuškino Piteščio universiteto (Rumunija) atstovus.

Pusfinalyje VDU komanda 21:13 pranoko Valensijos universitetą (Ispanija).„Tikrai nebuvo lengva tapti čempionais – teko pavargti. Čempionate dalyvavo 24 vaikinų komandos, tad Lietuvai kilti ant aukščiausiojo pakylos laiptelio – tikra garbė”, – sakė VDU komandos vadovas Vladas Juknevičius.Į Debreceną kartu su VDU žaidėjais vyko ir treneris Algirdas Stuknys bei Lietuvos 3×3 rinktinių treneris Dainius Navickas.

VDU krepšininkai 3×3 Europos čempionais tapo jau ketvirtą kartą.VDU krepšininkai iškovojo kelialapį į pasaulio čempionatą, kuris vyks šių metų lapkričio mėnesį Saudo Arabijoje.„VDU dar kartą įrodė, kad Lietuvos studentų krepšinis – aukšto lygio ir galime didžiuotis, kad esame Senojo žemyno lyderiai.

Nuoširdūs sveikinimai VDU komandai. Tai pavyzdys kitiems ir studentiškojo krepšinio pasididžiavimas”, – teigė LSKL prezidentas R. Cibauskas.