Kretoje (Graikija) baigėsi Europos komandinis šachmatų čempionatas, kuriame moterų rinktinė užėmė 17 vietą iš 32 dalyvių. Pirmojoje lentoje įspūdingai pasirodė komandos lyderė Deimantė Cornette, iškovojusi trečiąją vietą.

Lietuvos rinktinė po triskart laimėjo, pralaimėjo ir sužaidė lygiosiomis (9 taškai). Paskutiniame ture 4:0 sutriuškinusi Anglijos ekipą, Lietuvos komanda smarkiai pagerino savo vietą galutinėje rikiuotėje.

Pirmojoje lentoje įspūdingai pasirodė tarptautinė meistrė (IM) D. Cornette (2404), kuri surinko 7,5 taško iš 9 ir užėmė trečiąją vietą. Antrojoje lentoje moterų tarptautinė meistrė (WIM) Salomėja Zaksaitė (2272) surinko penkis iš 9, trečioje WIM Simona Kiseleva (2241) – penkis iš 9 ir ketvirtojoje Saulės Gailiūnaitės sąskaitoje 2,5 taško.

Lietuvos rinktinės vadovas IM Vaidas Sakalauskas liko patenkintas komandos pasirodymu, bet ypač išskyrė sėkmingą D. Cornette žaidimą. „Esu labai dėkingas Deimantės vyrui didmeistriui Matthieu Cornette už puikų savo žmonos teorinį parengimą. Manau, po poros metų ji gali prasimušti ir į geriausių pasaulio dešimtuką“, – optimizmo nestokojo V. Sakalauskas.

Pirmąją vietą moterų įskaitoje užtikrintai užėmė Rusijos rinktinė, surinkusi 17 taškų. Antrojoje – Gruzijos komanda (14), trečiojoje – Ukrainos (13).

Vyrų įskaitoje po atkaklios kovos pergalę šventė Azerbaidžano rinktinė (14), antrojoje vietoje liko Rusijos komanda (14), trečioje – Ukrainos (13).