Romoje (Italija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate 50 m ilgio baseine sekmadienį tęsėsi medalių dalybos.

Ketvirtąją čempionato dieną vainikavo vyrų estafetė 4x100 m laisvuoju stiliumi. Čia vietos sirgalius pradžiugino auksą iškovoję italai Alessandro Miressi, Thomas Cecconas, Lorenzo Zazzeri ir Manuelis Frigo (3:10.50 min.).

Antri buvo vengrai (3:12.43), treti – britai (3:12.70), o štai prancūzai buvo diskvalifikuoti, nes Guillaume Guthas į baseiną šoko 0.05 sek. anksčiau nei Maxime‘as Grousset palietė sienelę.

Patį geriausią laiką iš visų sportininkų estafetėje fiksavo Vengrijos žvaigždė Kristofas Milakas.

Jis paskutiniame etape 100 m nuplaukė per 47.24 sek. ir taip išplėšė sidabrą. Įdomu tai, kad K.Milakas per maždaug 80 minučių turėjo startuoti net trejose rungtyse. Iš pradžių jis laimėjo auksą 100 m plaukime peteliške, tada liko 10-as 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalyje ir nepateko į finalą, o vakaro pabaigoje žibėjo estafetėje.

Moterų 50 m plaukime nugara Europos čempionės titulo neapgynė olandė Kira Toussaint. Finale ji liko tik ketvirta (27.73 sek.). Jai trūko net 0.63 sek. iki pernai pasiekto Europos rekordo (27.10).

Naująja Europos čempione tapo prancūzė Analia Pigree (27.27), pagerinusi sau priklausiusį šalies rekordą. Ji šiemet pelnė pasaulio čempionato bronzą, o Europos čempionate medalį laimėjo pirmą kartą. Sidabras atiteko italei Silviai Scaliai (27.53), kuri vos 0.01 sek. aplenkė olandę Maaikę de Waard (27.54).