REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Parlamente tęsiasi diskusijos dėl prieštaringai vertinamo „Šiaurės srovės“ („Nord Stream“) dujotiekio, numatomo tiesti iš Rusijos į Vokietiją per Baltijos jūrą.

REKLAMA
REKLAMA

Praeitą savaitę  Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetas svarstė šio projekto įtaką Baltijos jūros ekologijai ir pajūrio gyventojams.

REKLAMA

Kaip teigiama Lietuvos atstovės EP Danutės Budreikaitės išplatintame pareiškime, šių diskusijų metu dauguma EP narių išreiškė susirūpinimą dėl galimos didžiulės žalos Baltijos jūros faunai ir florai. Nuomonės projekto dėl Šiaurės dujotiekio poveikio aplinkai autorius Andres Tarand pabrėžė, jog viena iš svarbiausių problemų yra karo laivai, nuskendę su visa ginkluote 1941 metais Baltijos jūroje.

Jis pabrėžė, jog statydami dujotiekį Baltijos jūroje, mes žaidžiame su ugnimi: įgyvendinus Nord Stream projektą ir sprogus Baltijos jūros dugne gulinčio laivo torpedai, poveikis gali būti tolygus sprogimui virš Hirosimos. Tad jis paragino „Nord Stream“ dujotiekio projekto vadovus sudaryti sprogiųjų ir cheminių medžiagų, paliktų netoli numatomos dujotiekio tiesimo vietos, sąrašą. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į 2004 metais užfiksuotą gana stiprų žemės drebėjimą Kaliningrado srityje. Per tokius drebėjimus pažeistas dujotiekis taip pat padarytų didžiulę žalą Baltijos jūros ekologijai.

REKLAMA
REKLAMA

„Būdama ALDE frakcijos šešėlinė pranešėja, esu įsitikinusi, jog didelę grėsmę kelia ne tik nuskendę laivai, bet ir Rusijos karinių bazių veiklos teršalai, išmesti į Baltijos jūrą.  Dujotiekio trasa kerta saugomas gamtos teritorijas Natura 2000. Be to, „Nord Stream“ vamzdyną numatoma išplauti 2 milijardais litrų nuodingo pramoninio dezinfekavimo skysčiu - gliutaraldehidu, ypatingai pavojingu aplinkai“, - teigė D. Budreikaitė.

Anot europarlamentarės, nėra aišku, kas privalės prisiimti atsakomybę dėl galimų avarijos padarinių Baltijos jūros ekologijai, Baltijos šalių pakrantėms, gyventojams ir ekonomikai. „Ar rusų-vokiečių „Nord Stream“ konsorciumas įregistruotas Šveicarijoje nėra tik tam, kad būtų išvengta atsakomybės žalos aplinkai atveju?“, - klausia politikė.

Diskusijoje dalyvavęs Europos Komisijos atstovas pabrėžė, jog ekologinis „Nord Stream“ aspektas yra nepaprastai svarbus ir todėl poveikio aplinkai įvertinimo studija, kurią šių metų balandžio mėnesį pateiks „Nord Stream“ konsorciumas, turi būti nuosekli ir objektyvi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų