Panevėžio „Ekrano“ žygis Europos taurių turnyruose - baigtas. Lietuvos čempionai ketvirtadienį išvykoje beviltiškai 0-4 pralaimėjo Tel Avivo „Hapoel“ klubui bei pasitraukė iš UEFA Europos lygos turnyro.

Panevėžiečiai turėjo progą pirmą kartą šalies futbolo istorijoje prasimušti į grupių etapą, bet namie įgyto minimalaus pranašumo 1-0 išsaugoti nesugebėjo.

Pirmą įvartį Valdo Urbono auklėtiniai praleido 37 minutę, kai po perdavimo iš krašto galva pasižymėjo Elroius Cohenas. Iki tol „Hapoel“ futbolininkai akivaizdžiai dominavo ir svečiams retai leisdavo pereiti aikštės vidurį.

Įdomu tai, kad per pirmąsias 45 minutes kamuolys „Ekrano“ vartuose atsidūrė dukart. Panevėžiečių gynėjas Andrius Jokšas mėgindamas išspirti kamuolį pasiuntė jį į savus vartus, tačiau, laimei, arbitras užfiksavo užribį.

Be to, Toto Tamuzo smūgį iš kelių metrų atrėmė puikiai sužaidęs Emilijus Zubas. Kitoje aikštės pusėje išsiskyrė Uchenna Umeh, kurio iš toli nestipriai smūgiuotas kamuolys praskriejo pro pat virpstą.

Po pertraukos „Hapoel“ pranašumas tik dar labiau išryškėjo. 53 minutę pelnę antrą įvartį - po perdavimo iš dešinės slysdamas Zubą nuginklavo Omaras Damari - šeimininkai ne tik neleido „Ekranui“ perimti iniciatyvos, bet ir toliau nenuilsdami atakavo. Tik didvyriškas Lietuvos čempionų vartininko žaidimas bei sėkmė kurį laiką gelbėjo Panevėžio klubą nuo trečio įvarčio.

Visgi galiausiai „Ekranui“ buvo suduoti dar du smūgiai. Iššokęs vienas prieš vartininką įmušė Toto Tamuzas, o paskutinę vinį įkalė Maharanas Lala, pasižymėjęs galva jau per teisėjo pridėtą laiką.

Komandų startines sudėtis:

„Ekranas“: E.Zubas; D.Gleveckas, I.Dedura, M.Samusiovas, A.Jokšas; A.Kučys, R.Radavičius, M.Andjelkovic, G.Tomkevičius; U.Umeh, A.Velička;

Atsarginiai: T.Kauneckas, M.Skinderis, J.Moroz, M.Alonso, A.Fofana, T.Markevičius, A.Vertelis

„Hapoel“: E.Apoula; B.Fransman, W.Badier, E.Cohen, O.Damari, S.Abutbul, R.Gordana, G,Shish, I.Khutaba, N.Igiebor, T.Tamuz

Atsarginiai: B.Kleyman, M.Pečalka, Y.Shivhon, A.Mahmmoud, M.Lala, S.Toama, O.Kende