0

Anglų futbolas parklupdytas ant kelių, nukarūnuotas ir nukirsdintas. Budelių vaidmens Europos lygos aštuntfinalio varžybose ėmėsi pietiečiai. Ispanai „Bilbao Athletic“ iš turnyro išmetė „Manchester United“, o portugalų Lisabonos „Sporting“ – „Manchester City“.

„Manchester City“ klubas namie 3:2 įveikė Lisabonos Sporting ekipą, bet to nepakako, kad tęstų kovą Europoje. Roberto Mancini vadovaujami futbolininkai pirmą kėlinį baigė turėdami dviejų įvarčių deficitą.

60-ą minutę argentinietis Sergio Aguero sušvelnino šeimininkų atsilikimą ir sugrąžino viltį pakovoti dėl kelialapio į kitą etapą.Tiesa, per pusvalandį anglų klubui reikėjo įmušti tris įvarčius. Vieną iš trejų 75 minutę nuo 11 metrų žymos pelnė italas Mario Balotelli. Kitą – 83 minutę pridėjo S.Aguero.

Tačiau per likusį pagrindinį laiką ir dar pridėtas penkias minutes taip ir neatsirado žaidėjo, kuris įmuštų bilieto į Europos taurės ketvirtfinalio etapą verto įvarčio. Pirmas rungtynes „Sporting“ laimėjo minimaliu rezultatu 1-0.

„Manchester United“ šiemetinis kelias Europos futbolo stadionuose baigėsi Ispanijoje. Europos lygos aštuntfinalio atsakomosiose rungtynėse ispanas Fernando Lloriente besibaigiant pirmam kėliniui tarp Bilbao “Athletic„ ir “Manchester United“ pasiuntė kamuolį į Davido De Gea'os saugomus vartus ir nustūmė “raudonuosius velnius" prarajos link.

Pralaimėję pirmąsias rungtynes 2-3 Mančesterio futbolinininkai per antrą atsakomojo mačo dvikovos kėlinį turėjo įmušti bent du įvarčius, tačiau Bilbao „San Mames“ stadione ispanai ir toliau “velniams" kūrė dar didesnę pirtį.

Antrą kėlinį “Athletic" pradėjo svečių spaudimu 54 – ą minutę Andoni Iraola iššoko vienas prieš D.De Goa, tačiau nesugebėjo jo pergudrauti, o 65 – ą minutę Oscaras De Marcos sudėjo visus trūkstamus taškus – 2-0.

Per likusį varžybų laiką šeimininkų palaužti anglai parodė nagučius. Wayne'as Rooney 80 minutę pasiuntė kamuolį į šeimininkų vartus ir sušvelnino rezultatą.Tačiau įmušti du įvarčius ir išplėšti pratęsimą sero Alexo Fergusono auklėtiniams nepavyko.

Į Europos lygos ketvtirtfinalį pateko Bilbao „Athletic“ ekipa. Į kitą turnyro etapą taip pat pateko „Valencia“, „Hannover“ ir „Az Alkmaar“, Charkovo „Metalist“, Gelzenkircheno „Schalke04“, Madrido „Atletico“, Lisabonos „Sporting“ klubai.

Europos lygos rezultatai

Bilbao “Athletic„ 2-1 “Manchester United“

23'[1 - 0]F. Llorente, 65'[2 - 0], O.D. Marcos, 80'[2 - 1]W. Rooney

„Manchester City“ 3-2 Lisabonos "Sporting“

33'[0 - 1]M. Fernandezas, 40'[0 - 2] R.v. Wolfswinke, 60'[1 - 2] S. Agüero, 75'[2 - 2]M. Balotelli (11 m baudinys.), 82'[3 - 2]S. Agüero

Stambulo„ Besiktas“ 0-3 Madrido „Atletico“

26'[0 - 1]Adrianas, 83'[0 - 2]R. Falcao, 90' [0 - 3] E. Salvio

Pirėjo „Olympiakos“ 1-2 Charkovo „Metalist“

15'[1 - 0]I. Marcanas, 81'[1 - 1]C.C. Villagra, 86'[1 - 2]M. Devičius

Gelzenkircheno „Shalke 04“ 4-1 Enšadės “Twente"

14'[0 - 1]W. Janssenas, 29'[1 - 1]K.J. Huntelaaras, 57'[2 - 1]K.J. Huntelaaras (11 m baudinys), 71'[3 - 1]J. Jones, 81' [4 - 1]K.J. Huntelaaras

“Hannover„ 4-0 Liežo “Standart"

4'[1 - 0]M. Abdellaoue, 21' [2 - 0]Kanu (į savo vartus), 73'[3 - 0]D.K. Ya, 90' [4 - 0] S. Pinto

Eindhoveno PSV 1-1 „Valencia“

47'[0 - 1]A. Rami, 64'[1 - 1]O. Toivonenas

Udinese“ 2- 1 „AZ Alkmaar“

3'[1 - 0]A.D. Natale (11 m baudinys.), 15'[2 - 0]A.D. Natale, 31'[2 - 1]E. Falkenburg.