• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors šalies prezidentas Rolandas Paksas nuo metų pradžios nėra formaliai susijęs su Liberalų demokratų partija, kuriai anksčiau vadovavo, užsienio atstovai šį ryšį prisimena.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį Seime vykusiame Europos Parlamento (EP) Europos liberalų demokratų ir reformatorių (ELDR) frakcijos biuro posėdyje frakcijos pirmininkas Grahamas Watsonas pareiškė, jog "su susidomėjimu" lauks pasiūlymų dėl bendradarbiavimo iš liberaldemokratų arba prezidento Rolando Pakso.

REKLAMA

"Mes didžiuojamės, galėdami dirbti su Naująja sąjunga (NS, socialliberalai) - mūsų partneriais Vyriausybėje, mes sveikiname liberalų ir centristų jungimąsi, mes su susidomėjimu atsiliepsime į pasiūlymus iš liberaldemokratų ar prezidento Rolando Pakso, kuriam čia atstovauja ponas (Valentinas - BNS) Mazuronis", - biuro posėdyje pareiškė G.Watsonas.

R.Paksas kartu su bendraminčiais Liberalų demokratų partiją įkūrė 2002 metų pavasarį ir iki šių metų sausio buvo jos lyderiu. Iš partijos pirmininko jis turėjo atsistatydinti, kai buvo išrinktas prezidentu, nes Konstitucija valstybės vadovui neleidžia dalyvauti partijų veikloje.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalų demokratų partija nėra Europos liberalų demokratų ir reformatorių partijos narė, tačiau, kaip BNS sakė V.Mazuronis, anksčiau "buvo ketinama kreiptis dėl narystės".

Tačiau jis pripažino, jog liberaldemokratų planus pakoregavo socialliberalų ir liberalcentristų priešiškumas. Pastarųjų atstovai pareiškė, jog priešinsis liberaldemokratų priėmimui į ELDR.

V.Mazuronis iš pradžių buvo kviečiamas ELDR biuro posėdyje pasakyti sveikinimo kalbą, tačiau, įsikišus liberalcentristams, jis buvo pakviestas tik dalyvauti diskusijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu biuro narius Seime pasveikino socialliberalų ir liberalcentristų lyderiai Artūras Paulauskas ir Artūras Zuokas.

A.Paulauskas pažymėjo, jog ELDR biuro posėdžio Seime surengimas yra "reikšmingas faktas" ir "vienas etapų, rengiantis Europos Parlamento rinkimams".

A.Zuokas pareiškė, jog liberalcentristai tikisi "pagausinti ELDR gretas Europos Parlamente", pažymėjo, jog jie nuosekliai laikėsi esminių liberalų nuostatų."Laisvė mums niekada nebuvo tik simbolis ar abstrakcija. Tai nebuvo įvaizdžio dalis ar daili pakuotė be jokio turinio", - teigė jis.

REKLAMA

ELDR frakcija šiuo metu yra trečioji pagal dydį EP frakcija, vienijanti 53 narius. Iš viso EP yra 626 nariai.

Seimas yra delegavęs 13 stebėtojų į EP. Prie ELDR frakcijos prisijungė socialliberalai Vytautas Kvietkauskas ir Kęstutis Kuzmickas, liberalcentristas Arminas Lydeka ir liberaldemokratas Eugenijus Maldeikis.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų