19
UEFA Europos lygos atranka: „Trakai“ – Tetovo „Shkendija“ (nuotr. Fotodiena.lt)

„Trakai“ pirmas Europos lygos atrankos rungtynes prieš Tetovo „Shkendija“ namuose laimėjo 2:1, tačiau išvykoje patyrė pralaimėjimą 3:0 ir baigė savo kelionę Europoje.

19

Susitikimo metu kepino alinantis 38 laipsnių karštis, teisėjas surengė vandens pertraukėles, kad futbolininkai galėtų atsigaivinti.

Rungtynių pradžioje sėkmingiau žaidė aikštės šeimininkai, jie keletą kartų itin pavojingai smūgiavo į „Trakų“ vartus: kartą kamuolys prazvimbė pro virpstą, kartą sudrebino skersinį.

Kėlinio viduryje teisėjas paskelbė vandens pertraukėlę. Karštis, kaip buvo skelbiama UEFA svetainėje, siekė net 38 laipsnius.

Iškart po pauzės subyrėjo „riterių“ gynyba. Smūgiu iš toli Igną Plūką nuginklavo Besartas Ibraimi.

Iš itin toli 35-ąją minutę I. Plūko budrumą patikrino Armendas Alimi, bet vartininkas lietė kamuolį, kuris nuo skersinio nuskriejo į užribį.

Deja, bet 42-ąją minutę skirtumas padvigubėjo. Tolimu baudos smūgiu kamuolį į vartus pasiuntė Feranas Hasani. „Trakams“ reikėjo mušti vieną ir nepraleisti, kad būtų žaidžiamas pratęsimas.

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai žaidė kiek aktyviau, tačiau pavojingų progų nesukūrė. Dažnai taisykles pažeidinėję „riteriai“ turėjo nemažai priekaištų rungtynių arbitrui.

Tačiau teisėjas Lietuvos klubo pasigailėjo, kai neskyrė 11-kos metrų baudinio, nors „Shkendija“ futbolininką baudos aikštelėje kliudė Alma Wakili.

Iš aikštės po 26-ių antrosios pusės minučių buvo išvarytas kapitonas Arūnas Klimavičius, kuris greitoje atakoje sustabdė varžovą. Tai buvo antra jo geltona kortelė. „Trakai“ liko žaisti 10 prieš 11.

Teisėjas paskelbė antrąją vandens pertraukėlę. Po jos vaizdas aikštėje nesikeitė, varžovai atrodė šviežesni, o „Trakams“ nepavyko organizuoti atakų.

„Riterių“ viltys dužo 86-ąją minutę, kai perdavimą iš krašto sėkmingai uždarė ir trečiąjį įvartį įkalė Feranas Hasani.

Pavojingą progą „Trakai“ dar turėjo, tačiau prieš vartininką iššokusio Maksimo Maksimovo smūgis buvo atmuštas.