Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai pergalingai pradėjo Stambule vykstantį Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą. Penktadienį kauniečiai 84:69 (18:11, 15:18, 32:10, 19:30) nugalėjo Stambulo „Fenerbahče“ bendraamžius.

Stambulo „Fenerbahče“ turnyro išvakarėse pakeitė Patrų „Promitheas“ komandą, kurioje buvo užfiksuotas COVID-19 atvejis. Šeštadienį jaunieji žalgiriečiai žais net dvejas rungtynes: 9.00 val. su Bursos „Tofas“, o 19.00 val. su Madrido „Real“.

Mačo pradžioje „Žalgirio“ gretose išsiskyrė broliai Dovydas ir Dominykas Butkos, kartu pelnę 8 taškus, tačiau priekyje buvo varžovai – 8:11. Užtat per likusias beveik 5 pirmojo kėlinio minutes kauniečiai į savo krepšį nepraleido nė taško, o kitoje aikštės pusėje pasižymėjo 5 taškus surinkęs Motiejus Krivas ir ketvirtį prasiveržimu su pražanga užbaigęs Kajus Kublickas – 18:11.

Po Liutauro Lelevičiaus ir Dominyko Butkos dvitaškių su pražangomis „Žalgiris“ buvo įgijęs ir dviženklį pranašumą (24:13). Jis išsilaikė po to paties Dominyko ir Ugniaus Jaruševičiaus dvitaškių (28:17), tačiau du tolimus metimus pataikę turkai priartėjo iki 2 taškų (29:27). Prieš pat didžiąją pertrauką taškus kauniečiams pelnė M.Krivas ir Titas Sargiūnas – 33:29.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai net 6 minutes neleido varžovams pelnyti taškų, o patys per tą laiką įmetė net 18. Dėjimu turkų krepšį drebino U.Jaruševičius, po tritaškį pataikė L.Lelevičius ir T.Sargiūnas (51:29). Kėlinio pabaigoje dar kartą iš toli pasižymėjo T.Sargiūnas, 12-ąjį tašką rinko Dominykas Butka, o M.Krivas rezultatu 32:10 laimėtą kėlinį uždarė fiksuodamas dvigubą dublį – 65:39.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. „Žalgirio“ gretose taškus ir toliau rinko broliai Butkos, savo dvigubą dublį įsirašė ir U.Jaruševičius. Rungtynes po Radvilo Kneižio aštuntojo rezultatyvaus perdavimo tritaškiu uždarė L.Lelevičius – 84:69.

„Žalgiris“: Dominykas Butka 15, U.Jaruševičius 12 (10 atk. kam.), Dovydas Butka 11 (6 atk. kam.), M.Krivas 11 (13 atk. kam.), L.Lelevičius 11 (6 atk. kam.), T.Sargiūnas 9 (4 rez. perd.), K.Kublickas 7, R.Kneižys 6 (8 rez. perd., 2 per. kam.), E.Bartninkas 2, D.Grenda 0, E.Valenta 0, M.Kočanas 0.

„Fenerbahce“: Y.Bayrakas 15, S.Yetkinas 13 (3 per. kam.), B.Yilmazas 12 (5 rez. perd.).