Donatas Motiejūnas ir „Monaco“ nesugebėjo laimėti lemiamų Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynių ir į finalo ketvertą praleido Pirėjo „Olympiacos“ ekipą.

Graikai namuose lietuvio klubą įveikė 94:88 (11:13, 30:35, 25:22, 28:18) ir seriją laimėjo 3-2.

„Olympiacos“ paskutinį kartą finalo ketverte žaidė 2014 m.

Pirėjo ekipa pusfinalyje susitiks su titulą ginančiais čempionais – Stambulo „Anadolu Efes“. Kitame pusfinalyje išvysime Šarūno Jasikevičiaus treniruojamos „Barcelonos“ ir Madrido „Real“ kovą.

Eurolygos finalo ketvertas vyks gegužės 19-21 d., Belgrade.

Mačą Pirėjuje stebėjo pilnutėlė „Taikos ir draugystės“ arena, o tribūnose įsitaisė ir NBA superžvaigždė Kevinas Durantas.

D. Motiejūnas mačą pradėjo starto penkete ir per beveik 24 minutes pelnė 7 taškus (2/4 dvit., 1/4 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 7 naudingumo balus.

Pirmoje mačo pusėje „Monaco“ atrado netikėtus lyderius Parisas Lee ir Yakuba Outtara, kurie dviese susmeigė septynis tritaškius ir leido svečiams kelis kartus įgyti dviženklį pranašumą.

Tačiau ir „Olympiacos“ atrado lyderį, kuris leido išlikti rungtynėse ir įpusėjus mačui atsilikti tik 7 taškais – Shaquielle’as McKissicas vienas terorizavo varžovų gynybą ir per pirmus du kėlinius sukratė net 16 taškų.

Trečio kėlinio viduryje Pirėjo ekipą šturmui užkūrė buvęs žalgirietis Thomas Walkupas, surinkęs septynis taškus iš eilės, o „Olympiacos“ po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį 56:55.

Komandos toliau keitėsi sėkmingomis atakomis, o M. Jamesas kėlinį uždarė tritaškiu ir prieš lemiamą ketvirtį leido „Monaco“ ekipai turėti trapų keturių taškų pranašumą.

Ketvirtame kėlinyje nuolat keitėsi pirmaujanti ekipa, bet tada užsikūrė tris kėlinius tylėjęs Kostas Sloukas – per trumpą atkarpą gynėjas surinko 9 taškus ir nutolino „Olympiacos“ 91:86, likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes.

„Monaco“ po minutės pertraukėlės sumažino atsilikimą iki trijų taškų, bet sulaukė Tylerio Dorsey tritaškio. Graikai kelis kartus neužpuolė ir „Olympiacos“ galiausiai triumfavo.

„Olympiacos“: Sh. McKissicas 18, Th. Walkupas 17, T. Dorsey 16, K. Sloukas 15, H. Martinas ir S. Vezenkovas po 9.

„Monaco“: M. Jamesas 24 (2/10 trit., 10 rez. perd.), Y. Outarra 15, P. Lee 14, D. Baconas 12.