Eurolygos A grupės rungtynėse Tel Avivo „Maccabi“ ekipa išvykoje rezultatu 87:73 (25:16, 24:20, 17:13, 21:24) nugalėjo Le Mano „Sarthe Basket“ klubą.

Susitikimo pradžioje komandos demonstravo panašaus lygio žaidimą, tačiau artėjant pirmojo kėlinuko pabaigai į priekį kiek pabėgo „Maccabi“ komanda. Vėliau Omri Casspi, Carloso Arroyo ir Lioro Eliyahu vedamos žydų ekipos persvara tik dar labiau išaugo ir per likusį laiką didelės intrigos nebebuvo.

Šiuo metu „Maccabi“ klubas Eurolygoje yra iškovojęs 5 pergales ir patyręs 3 pralaimėjimus. Le Mano komanda šį sezoną Eurolygoje pergalių dar neiškovojo.

„Maccabi“: O.Casspi, C.Arroyo (7 rez. perd.), L.Eliyahu (10 atk. kam., 5 kl.) - po 19, M.Brownas 14.

„Sarthe Basket“: B.Chase'as 17, D.Spenceris 14, A.Koffi (11 atk. kam.) ir M.N'Doye - po 12.

Malagos „Unicaja“ ekipa savų sirgalių akivaizdoje rezultatu 72:68 (20:17, 15:16, 14:20, 23:15) palaužė Avelino „Air“ klubą.

Įsitikinti, kokios svarbos šios rungtynės buvo „Air“ komandai, buvo galima jau pirmosiomis susitikimo minutėmis. Pirmojoje mačo pusėje „Unicaja“ klubas buvo priekyje, tačiau italai savo varžovams didesnės persvaros neleido susikrauti.

Po ilgosios pertraukos Avelino ekipa galiausiai persvėrė rezultatą savo naudai ir prieš prasidedant lemiamam ketvirčiui buvo kiek geresnėje padėtyje. Per paskutiniąsias dešimt minučių pirmaujanti komanda keitėsi ypač dažnai. 36-ąją susitikimo minutę dar pirmavo „Air“ klubas (62:60), tačiau „Unicaja“ komanda per likusį laiką sėkmingiau žaidė tiek gynyboje, tiek puolime ir sugebėjo iškovoti pergalę (72:68).

Šį sezoną Malagos ekipa Eurolygoje jau yra iškovojusi 6 pergales ir patyrusi 2 pralaimėjimus. „Air“ klubo sąskaitoje - 2 pergalės ir 6 nesėkmės.

„Unicaja“: M.Haislipas 17, C.Cabezas 15, R.Archibaldas 13, Th.Kelati 10.

„Air“: Ch.Warrenas 16 (6 atk. kam.), D.Dieneras 15, T.Slay 9.

A grupės turnyrinė lentelė po 8 turų:

Vitorijos „Tau Ceramica“ krepšininkai iškovojo jau šeštąją pergalę Eurolygoje, sudėtingose rungtynėse Vokietijoje 73:68 (24:22, 20:19, 15:11, 14:16) įveikę daugiau nei 9 tūkstančių sirgalių palaikomą Berlyno „Alba“ klubą.

„Tau Ceramica“ klubas užtikrintai pradėjo susitikimą ir išsiveržė į priekį 10:3, bet lengvų rungtynių Vitorijos ekipai sužaisti nepavyko. Namuose žaidę „Alba“ krepšininkai rinko taškus ir po C.Jacobseno tritaškio išsiveržė į priekį 14:12. Nors ispanai netrukus susigrąžino pranašumą, įtemptas žaidimas tęsėsi.

Antrajame kėlinuke vokiečiai ne kartą lygino rezultatą. Vis dėlto „Tau Ceramica“ ekipa išlaikė iniciatyvą ir neleido šeimininkams išsiveržti į priekį.

Tačiau intriga dar grįžo į aikštelę. Kai ketvirtajame kėlinuke „Tau Ceramica“ pirmavo 65:56, vokiečiai nutarė sukilti į lemiamą šturmą. Jie spurtavo ir po I.McElroy tritaškio sumažino atsilikimą iki minimumo likus mažiau nei 5 minutėms. Bet ispanai išlaikė persvarą ir sėkmingo T.Splitterio bei I.Rakocevičiaus žaidimo dėka padidino pranašumą ir iškovojo pergalę.

„Alba“: R.Wrightas 17, I.McElroy 11 (4 rez.perd.), S.Hamannas ir A.Nadjfeji - po 10, C.Jacobsenas 9.

„Tau Ceramica“: I.Rakocevičius 24 (baudos metimai 8/8), T.Splitteris 15 (8 atk.kam., 10 išpr.praž.), P.Mickealis 14, M.Teletovičius 13.

Dar viena komanda, užsitikrinusia vietą Eurolygos „TOP 16“ turnyre pato Romos „Lottomatica“. Italijos klubas ketvirtadienį namuose po pratęsimo 74:69 (22:16, 12:15, 18:12, 10:19, 12:7) palaužė naujojo trenerio Jurės Zdovco vadovaujamą Liublianos „Olimpija“ (Slovėnija) ekipą.

Nors beveik visų rungtynių metu priekyje buvo „Lottomatica“ krepšininkai, pačioje ketvirtojo kėlinio pabaigoje svečiai iš Slovėnijos ištirpdė visą Italijos klubo persvarą ir Saša Ožboltas prieš pat finalinę ketvirčio sireną dviem baudų metimais rezultatą išlygino - 62:62.

Pratęsimo metu kova ir vėl vyko taškas į tašką. Nors Vladimiras Golubovičius sužaidus dvi minutes buvo išvedęs „Olimpiją“ į priekį (65:64), lemiamais momentais šiek tiek sėkmingiau rungtyniavo aikštės šeimininkai. Jacopo Giachetti pataikė du baudų metimus, Andre Hutsonas pridėjo keturis taškus iš eilės, Italijos klubas nutolo ir šventė pergalę rezultatu 74:69.

„Lottomatica“: S.Bečirovičius 23 (baudos 13/14, 7 atk. kam., 5 rez. perd., 11 išprov. praž., 38 naud. bal.), A.Hutsonas 10, B.Jenningsas ir R.De la Fuente - po 8, I.Jaaberas ir J.Giachetti - po 7.

„Olimpija“: S.Ožboltas 12 (baudos 9/9), L.Klubočaras 11, M.Begičius 9 (8 atk. kam.), D.Rudežas 8, V.Golubovičius 7 (9 atk. kam.).

C grupės turnyrinė lentelė po 8 turų:

Stambulo „Efes Pilsen“ krepšininkai iškovojo nelengvą pergalę Graikijoje, kur 78:64 (25:11, 12:16, 22:25, 19:12) įveikė Atėnų „Panionios“ ekipą bei iškovoję ketvirtąją pergalę sustiprino savo pozicijas kovoje dėl patekimo į antrąjį Eurolygos etapą Top-16.

Turkai į priekį iššovė dar susitikimo pradžioje ir nesunkiai rinkdami taškus svečiai pirmavo 16 taškų skirtumu 22:6. Tačiau „Panionios“ ekipa rado jėgų ir kovingumo bei dar antrojo kėlinuko pabaigoje sumažino atsilikimą iki 10 taškų - 27:37.

Po didžiosios pertraukos turkų persvara sumažėjo iki 4 taškų, tačiau sunkiu metu „Efes Pilsen“ ekipą į priekį patempęs B.Thorntonas įmetė tritaškį ir grąžino svaresnį pranašumą (48:39). Nors šeimininkams pavyko sumažinti deficitą iki 3 taškų (49:52), „Efes Pilsen“ klubas neleido perimti iniciatyvos ir taiklių tritaškių dėka vis atitoldavo.

Paskutiniame kėlinuke K.Gonlumo tritaškis padidino pranašumą iki dviženklio, o netrukus turkai pirmavo 14 taškų skirtumu (66:52). Per likusį laiką turkai išsaugojo įtikinamą pranašumą bei iškovojo pergalę 78:64.

„Panionios“: M.Raitsevits 22 (dvitaškiai 8/8), L.Baxteris 12 (6 atk.kam.), I.Kalampokis 11 (9 rez.perd.), B.Cvetkovičius 9 (4 rez.perd.).

„Efes Pilsen“: B.Thorntonas 18 (4 rez.perd.), K.Gonlumas 17, M.Kakiouzis 15 (4 rez.perd.), Ch.Smithas 11.