Ketvirtadienį Eurolygoje netikėtą pergalę iškovojo Stambulo „Galatasaray“ (Turkija). Turkai namie 87:84 (25:20, 24:26, 24:14, 14:24) paguldė ant menčių lygos lyderį Madrido „Real“ (Ispanija).

Šeimininkai pirmavo didžiąją rungtynių dalį. 30-ąją minutę ekipas skyrė rekordinis taškų skaičius – 18 (73:55).

„Real“ pasiduoti neketino ir ketvirtajame kėlinyje pataikė penkis tritaškius, penkių minučių atkarpą laimėjo 14:0. Ispanai išsiveržė į priekį 84:80 (38 minutė).

Šeimininkai rungtynių pabaigoje iniciatyvą ir persvarą susigrąžino. „Real“ pratęsimą galėjo išplėšti jaunasis Luka Dončičius. Kroatijos talento tritaškis nebuvo taiklus.

„Real“ pralaimėjo, nepaisant to, kad atakavo taikliau – pataikė 58 procentus dvitaškių (18/31) ir tritaškių (14/24). „Galatasaray“ taiklumas – 45 procentai dvitaškių (19/42) ir 50 procentų tritaškių (14/28).

Ispanai suklydo dvigubai daugiau kartų nei turkai – 18 klaidų prieš 9.

„Real“ gretose Jonas Mačiulis žaidė 10 minučių ir pelnė 2 taškus.

„Real“ (18 pergalių / 6 pralaimėjimai) pirmauja Eurolygoje. „Galatasaray“ (8/16) – 13-a.

Kitose Eurolygos rungtynėse staigmenų neužfiksuota. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) namie 74:60 nugalėjo Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija). Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) svečiuose 82:71 pranoko Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis). Vitorios „Baskonia“ (Ispanija) 87:74 įveikė Manto Kalniečio Milano „Emporio Armani“ (Italija).

M. Kalnietis rungtynes pradėjo starto penkete, žaidė 9 minutes, pelnė 3 taškus, atkovojo 4 kamuolius.

„Baskonia“ atliko 28 rezultatyvius perdavimus. 11 jų – dvigubą dublį surinkęs Shane’as Larkinas. Jo sąskaitoje ir 13 taškų.

„Olympiakos“ (17/7) – trečia, „Crvena Zvezda“ (14/10) – šešta, „Baskonia“ (13/11) – septinta, „Brose Baskets“ (8/16) – 12-a, „Maccabi“ (8/16) – 13-a, „Emporio Armani“ (7/17) – paskutinė, 16-a.