Eurobasket 2007 finalas: Rusai - čempionai

Europos krepšinio pirmenybių, vykstančių Ispanijoje, finale aikštelės šeimininkai pirmauja prieš Rusijos komandą. Rezultatas prieš dlemiamą kėlinuką 49-46  (22-11, 12-20, 15-15).

Žaidimas nuo pat pradžių vyko didele sparta ir ispanams pradžioje pavyko atitrūkti bei laimėti pirmąjį ketvirtį 11 taškų. Ispanijos rinktinė leido žaisti beveik visiems krepšininkams. Rusijos rinktinei antrajame kėlinyje pavyko priartėti prie varžovų. Paskutinis tritaškis J.C. Navaro metimas iš toli buvo netaiklus.

Trečiajame ketvirtyje abi komandos metė labai netaikliai ir nemažai klydo. Nors, likus 2 min ir 30 sek. ketvirtą pražangą gavo ir ant suolelio buvo pasodintas A. Kirilenko, rusai beveik prisivijo ispanus ir išlyginti rezultatą sutrukdė tik paskutinis netaiklus kėlinuko metimas.

Vos prasidėjus paskutiniam kėlinukui, rusai išlygino rezultatą. Rungtynės toliau vyko nervingai ir nerezultatyviai. Rusai sėkminga nutraukdavo gan vienodas ispanų atakas, kuomet jie bandydavo perduoti kamuolius P. Gasoliui, tačiau ir patys nelebai blizgėjo puolime.

Likus pusantros minutės, po P. Gasolio metimo su bauda, dar pirmavo ispanai 59-54, pabaiga jiems susiklostė ypač nesėkmingai. Likus 2 sekundėms rezultatą persvėrė afrikiečių kilmės rusas J. Holdenas. Paskutinė ispanų ataka baigėsi nesėkmingai ir rusai šventė sensacingą pergalę: 60-59.

Naudingiausiu finalo rungtynių žaidėju išrinktas A.Kirilenko.
Į simbolinį turnyro penketuką pateko: R.Šiškauskas, J.M.Calderonas, A.Kirilenko, D.Nowitzki ir P.Gasolis.
Rusija: A.Kirilenko 17, A.Savrasenko 10, J.R.Holdenas ir A.Ponkrashovas - po 8, V.Chriapa 7 (12 atk.kam., 4 rez.perd.).
Ispanija: J.M.Calderonas 15, P.Gasolis 14 (baudos 5/12, 14 atk.kam.), J.Garbajosa 8 (6 atk.kam.).