31
Prancūzija – Islandija (nuotr. SCANPIX)

Nors mažylė Islandija šiame Europos futbolo čempionate pasiekė daugiau nei buvo tikėtasi, šiandien jiems savo fantastiško žygio pratęsti nepavyko. Islandai net 7 įvarčių mače krito prieš Prancūziją. Po pirmojo kėlinio prancūzai pirmavo 4:0, o po antrojo švieslentė rodė rezultatą 5:2. Pusfinalyje Prancūzija susitiks su Vokietija.

31

Rungtynių eiga

0` Startinės komandų sudėtys

Prancūzija: Hogo Lloris, Patrice Evra, Antoine Griezmann, Dimitri Payet, Olivier Giroud, Blaise Matuidi, Paul Pogba, Moussa Sissoko, Bacary Sagna, Laurent Koscielny, Samuel Umtiti.

Islandija: Hannes Halldorsson, Birkir Sevarsson, Ragnar Sigurdsson, Johann Gudmundsson, Birik Bjarnason, Kolbeinn Sigthorsson, Gylfi Sigurdsson, Kari Arnason, Jon Dadi Bodvarsson, Aron Gunnarsson, Ari Skulason.

12` Pirmasis rungtynių įvartis! O. Giroud siunčia kamuolį į vartus ir išveda Prancūziją į priekį 1:0!

19` Po kampinio antrąjį prancūzų įvartį pelno P. Pogba. Labai galingai rungtynes pradėję prancūzai priekyje jau 2:0!

25` J. Dadi Bodvarssonas smūgiuoja virš vartų, tačiau proga buvo labai gera.

43` D. Payet kala dar vieną vinį! Smūgis kaire koja iš už baudos aikštelės ribų tikslą pasiekia ir prancūzai priekyje jau 3:0!

45` Dar vienas įvartis! Šį kartą įmuša ir rezultatyviausiu čempionato žaidėju tampa A. Griezmannas! 4:0!

56` Islandija švelnina atsilikimą! Geras perdavimas į baudos aikštelę, o kamuolį į vartus pasiunčia Kolbeinnas Sigthorssonas! 4:1!

58` O. Giroud pelno savo antrąjį ir komandos penktąjį įvartį! 5:1 Prancūzija priekyje!

'

63` Puikus S. Ingasono smūgis galva, tačiau aukščiausią klasę demonstruoja H. Lloris.

84` Birikas Bjarnasono smūgis galva ir antrasis islandų įvartis! Ši komanda niekada nepasiduoda!

90` Rungtynės baigėsi prancūzų pergale 5:2. Tai buvo rezultatyviausios čempionato rungtynės, o islandų futbolo pasaka baigiasi.

Prieš rungtynes

Svarbiausi faktai:

• Didier Deschampsas perspėja, kad pirmą kartą ketvirtfinalyje žaisianti Islandija tiek nužygiavo neatsitiktinai;
  • Vienas iš dviejų Islandijos trenerių Larsas Lagerbackas sako, kad komanda turi tikėti;
  • Prancūzijai padėti negalės suspenduoti N`Golo Kante ir Adilas Rami;
  • Per paskutines 11 tarpusavio rungtynių islandai nešventė nei vienos pergalės;
  • Nugalėtojai kitame etape žais su Vokietija.

Galimos startinės sudėtys

Prancūzija: Lloris; Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra; Pogba, Cabaye, Matuidi; Griezmann, Giroud, Payet. Nežais: Kanté, Rami (abu suspenduoti). Praleis kitas rungtynes, jei gaus kortelę: Giroud, Koscielny.

Islandija: Halldórsson; Sævarsson, Árnason, R Sigurdsson, Skúlason; Gudmundsson, Gunnarsson, G Sigurdsson, B Bjarnason; Bödvarsson, Sigthórsson. Praleis kitas rungtynes, jei gaus kortelę: Árnason, B Bjarnason, Gudmundsson, Gunnarsson, Halldórsson, Sævarsson, Sigthórsson, G Sigurdsson, Skúlason.

Trenerių komentarai

Didier Deshampsas, Prancūzija

„Mano žaidėjai supranta, kad Islandijos būvimas ketvirtfinalyje – ne atsitiktinumas. Jie čia, nes to nusiplenė ir žaidė kokybiškai. Ilgi išmetimai iš už šoninės linijos jiems yra lyg laisvi smūgiai ir mes ieškome būdų tai sustabdyti. Tačiau tai nėra viskas, ką jie sugeba. Islandai nusipelnė pergalės prieš Angliją, nes jų žaidimas buvo kokybiškesnis.

Taip pat varžovai yra labai stiprūs fiziškai ir mes turėsime kautis dėl kamuolių. Negaliu padaryti savo žaidėjų aukštesnių, tačiau yra futbolininkų, kurie gali žaisti „antrajame aukšte“. Turime būti agresyvūs.“

Larsas Lagerbachas, Islandija

„Visada sakau žaidėjams ir žiniasklaidai, kad futbole visada turi realų šansą laimėti. Manau, kad Prancūzija yra favoritė, tačiau nepavadinčiau jų dideliais favoritais. Svarbiausias dalykas yra išeiti ir galvoti, kad galime juos nugalėti. Jei bus toks požiūris, galime pridaryti varžovams problemų.

Žaidėjai mėgausis rungtynėmis, tačiau ir bus pasiruošę bei susikaupę, nedažnai gauni progą papulti į pusfinalį, todėl manau, kad tokios motyvacijos turi pakakti.“