Bazelyje susitiko Šveicarijos ir Portugalijos vienuolikės. Nors nė vienai komandai rungtynės nebuvo mirties ir gyvybės klausimas, šeimininkai pademonstravo, kad vis dėlto moka žaisti futbolą ir sudorojo portugalus 2:0.

Luizas Felipe Scolari iš pamatų pakeitė savo rinktinę ir į aikštę išleido kone visus atsarginius futbolininkus. Vis dėlto net ir jie pirmajame kėlinyje rungtyniavo neprastai ir bandė įrodyti, kad yra verti vietos startinėje sudėtyje.

Savo progų neišnaudojo Nani, Postiga ir kiti portugalai. Tuo tarpu šveicarai atsakė itin pavojingu Erino Derdiyoko smūgiu galva, kurį neutralizavo vartininkas Ricardo. 36 minutė į šveicarų vartus krito ir pirmasis įvartis – tiesa, dėl abejotinos nuošalės jis nebuvo įskaitytas.

64 minutę Gokhanas Inleris sukirto kamuolį į virpstą, o šveicarų spaudimas tik didėjo ir 71 minutę po Erino Derdiyoko perdavimo Hakanas Yakinas nuginklavo Ricardo bei išvedė savo komandą į priekį - 1:0.

82 minutę šeimininkai gavo puikią progą padvigubinti savo pranašumą, kai Fernando Meira savo baudos aikštelėje pažeidė taisykles prieš Tranquillo Barnettą, o teisėjas iš Austrijos Konradas Plautzas nedvejodamas paskyrė vienuolikos metrų baudinį.

Prie atžymos atsistojęs Hakanas Yakinas buvo tikslus ir užtvirtino Šveicarijos pergalę – 2:0.