Šiandien Ženevoje A grupės rungtynėmis tarp Portugalijos ir Čekijos startavo antrasis Europos futbolo čempionato turas. Nors Luizo Felipes Scolario komanda atsibudo praktiškai tik antrajame kėlinyje, jai pavyko palaužti savo varžovus.

Portugalai į aikštę išbėgo su sau kiek netradiciniais baltos spalvos marškinėliais (pirmoje turnyro dvikovoje su turkais jie vilkėjo tamsiai raudona apranga). Ir nors, kaip pasakytumėte, tai tik nesvarbi detalė, palyginti su pirmu maču Portugalija pirmajame kėlinyje šiandien atrodė tarsi būtų visai kita komanda. Be abejo, tam labai lengvai galime rasti ir pateisinimą – abiem rinktinėms lygiosios buvo tinkamas rezultatas, o apie ką nors daugiau nei vieni, nei kiti per daug ir negalvojo.

Tiesa, jau pirma kiek rimtesnė portugalų ataka pasibaigė įvarčiu. 8 minutę Cristiano Ronaldo gražiai sužaidė vadinamąją sienelę su Nuno Gomesu ir įsiveržė į baudos aikštelėje, bet ten rezultatyviausio Anglijos „Premier“ lygos žaidėjo jau laukė Petras Čechas, išmušęs kamuolį šiam iš po kojų. Vis tik čekams tame epizode apsiginti nepavyko: kamuolio patykojęs Deco šiaip ne taip įprašė jį į vartus – 1:0.

bbc.co.uk nuotr.

Panašu, kad tokio staigaus įvykių posūkio nesitikėjo ir patys Luizo Scolario auklėtiniai. Išsiveržę į priekį jie jautėsi mažumėlę nejaukiai ir nusprendė leisti savo varžovams išlyginti rezultatą po mažiau nei 10 minučių. Tą padarė bene aktyviausiai čekų gretose žaidęs „FC Kobenhavn“ saugas Liboras Sionko, po kampinio išsivadavęs iš Portugalijos gynėjų globos ir nukreipęs kamuolį į tik statisto vaidmenį atlikusio Ricardo vartus – 1:1.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką komandos kalnų nebenuvertė. Nors vyko atakuojantis futbolas, bet netrūko ir grubių pražangų bei vadybos pamokėlių. Čia pirmaisiais smuikais griežė C. Ronaldo ir Italijoje pasipraktikavęs Marekas Jankulovskis, dažnai raitęsi iš skausmo net nuo pro šalį bėgusių varžovų sukelto vėjo.

Po pertraukos portugalai kiek atsigavo ir pradėjo priminti tą ekipą, kuri lengvai įveikė turkus. Visas rungtynes itin savanaudiškai elgęsis Cristiano Ronaldo, kuris, gavęs kamuolį, į komandos draugų pusę net nepažiūrėdavo, 64 minutę išpirko savo kaltę už ne itin naudingą žaidimą. Jis po Deco perdavimo, būdamas trijų gynėjų apsuptyje, sugebėjo ne tik pramušti, bet ir antrąkart  nuginkluoti Petrą Čechą – 2:1.

Nors plaukus pasitrumpinęs Portugalijos vartininkas Ricardo šiandien žaidė ir nelabai užtikrintai, o ir gynėjai čekams gana laisvai leido kelti gaisrus savo baudos aikštelėje, pastarieji savo progomis nepasinaudojo. Pačioje rungtynių pabaigoje po juvelyriško C. Ronaldo perdavimo Ricardo Quaresma, įritinęs kamuolį į tuščius vartus, padėjo tašką – 3:1.