• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga šeštadienį pareiškė, kad nepripažins Nigerio pučistų, kurie šią savaitę užėmė valdžią, ir kad ji nutraukia bendradarbiavimą saugumo srityje su džihadistų nuniokota šalimi.

Europos Sąjunga šeštadienį pareiškė, kad nepripažins Nigerio pučistų, kurie šią savaitę užėmė valdžią, ir kad ji nutraukia bendradarbiavimą saugumo srityje su džihadistų nuniokota šalimi.

REKLAMA

„Europos Sąjunga nepripažįsta ir nepripažins valdžios, įvykdžiusios pučą Nigeryje“, – sakoma bloko vyriausiojo diplomato Josepo Borrellio pareiškime ir priduriama, kad „visas bendradarbiavimas saugumo srityje sustabdomas neribotam laikui“.

Demokratiškai išrinktas prezidentas Mohamedas Bazoumas trečiadienį buvo sulaikytas, o vėliau pučistai naujuoju lyderiu paskyrė generolą Abdourahamane Tchiani, kuris nuo 2011 metų vadovauja prezidento gvardijai.

Jie pristatė perversmą kaip atsaką į blogėjančią saugumo situaciją šalyje, tačiau tarptautinė bendruomenė jį pasmerkė kaip valdžios užgrobimą.

REKLAMA
REKLAMA

ES, anksčiau pareikalavusi nedelsiant paleisti Nigerio prezidentą M. Bazoumą ir jo šeimos narius, sulaikytus karių, penktadienį pagrasino nutraukti pagalbą Nigeriui.

REKLAMA

„Bet koks konstitucinės tvarkos žlugimas turės pasekmių ES ir Nigerio bendradarbiavimui, įskaitant skubų visos biudžetinės paramos sustabdymą“, – sakoma 27 valstybių bloko pareiškime.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį griežtai pasmerkė pučistus, kurie trečiadienį nušalino M. Bazoumą, ir taip pat liepė paleisti Nigerio lyderį bei atkurti konstitucinę tvarką.

Prancūzų užsienio reikalų ministerija penktadienį buvo paskelbusi nepripažįstanti pučo lyderių ir vieninteliu šios Afrikos šalies lyderiu laikanti prezidentą M. Bazoumą. Pučistai savo ruožtu įspėjo nerengti karinio įsikišimo iš išorės.

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzų prezidentūra pranešė, kad E. Macronas šeštadienį dėl perversmo Nigeryje pirmininkaus gynybos susitikimui.

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Antony Blinkenas penktadienį pasiūlė M. Bazoumui tvirtą Vašingtono paramą ir perspėjo jį sulaikiusius asmenis, kad kyla pavojus šimtams milijonų dolerių paramos.

Be to, Afrikos Sąjunga (AS) penktadienį pareikalavo, kad Nigerio kariškiai per 15 dienų grįžtų į kareivines bei atkurtų konstitucinę valdžią.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

AS Taikos ir saugumo taryba „reikalauja, kad kariškiai nedelsdami ir besąlygiškai sugrįžtų į kareivines ir atkurtų konstitucinę valdžią ne vėliau kaip per penkiolika dienų“, teigiama komunikate, paskelbtame po penktadienį įvykusio posėdžio dėl perversmo Nigeryje.

Ji griežtai smerkia išrinktos vyriausybės bei jos prezidento nuvertimą ir išreiškė didelį susirūpinimą dėl nerimą keliančio karinių perversmų atgimimo Afrikoje.

Po Malio ir Burkina Faso Nigeris tapo trečiąja Sahelio šalimi, kuri kenčia nuo džihadistų išpuolių, susijusių su grupuotėmis „Islamo valstybė“ ir „al Qaeda“.

Kaimyninės Nigerijos prezidentas Bola Tinubu sakė, kad Vakarų Afrikos valstybių ekonominės bendrijos ECOWAS lyderiai sekmadienį šalies sostinėje Abudžoje susitiks aptarti perversmo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų