„SwimSwam“ portalo ekspertai pateikė savo prognozes prieš sekmadienį prasidedantį pasaulio plaukimo čempionatą, išskirdami kiekvienos rungties potencialius prizininkus. Lietuvai čempionate žadamas vienas – aukščiausios prabos – medalis. Ekspertai prognozuoja, kad Rūta Meilutytė apgins pasaulio čempionės titulą 50 m plaukime krūtine.

Pernai Budapešte (Vengrija) R.Meilutytė pirmą kartą karjeroje laimėjo 50 m plaukimo krūtine olimpinio (50 m) ilgio baseino pasaulio čempionate. Tąkart lietuvė visus privertė sunerimti atrankoje, kai po varžovės diskvalifikacijos tik paskutiniu – 16-u – rezultatu pateko į pusfinalį. Visgi, pusfinalyje jos laikas jau buvo antras, o finale – pirmas (29.70 sek.). Sidabrą tada laimėjo italė Benedetta Pilato (29.80), bronzą – Lara van Niekerk (29.90) iš Pietų Afrikos Respublikos. „SwimSwam“ prognozuoja, kad šių metų čempionate R.Meilutytė ir B.Pilato išsaugos praėjusių metų pozicijas, o L.van Niekerk kris į ketvirtą vietą.

Bronza yra žadama amerikietei Lilly King. Pasaulio rekordas (29.30) šioje rungtyje nuo 2021 m. priklauso B.Pilato. Tiesa, nei pernai, nei šiemet ji prie savo rekordo nepriartėjo. Per pastaruosius 12 mėnesių geriausiu rezultatu pasaulyje gali pasigirti R.Meilutytė. Ji pernai Europos čempionate distanciją įveikė per 29.44 sek.

Tuo tarpu 100 m plaukime krūtine R.Meilutytei medalis nėra žadamas, nors pernai Budapešte ji iškovojo bronzą. Prognozuojama, kad šį kartą finale lietuvė užims 6-ą vietą. Ten auksas žadamas L.King, sidabras – amerikietei Lydiai Jacoby, bronza – Tatjanai Schoenmaker iš Pietų Afrikos Respublikos. Kitiems lietuviams pasaulio čempionate ekspertai neprognozuoja vietų finaluose.