Antrą kartą per dvi savaites tarpusavyje susitikusios „Ekrano“ ir „Vėtros“ ekipos vėl sužaidė taikiai. Vakar Panevėžyje vykusiose rungtynėse po atkaklios kovos pergalės vėl nešventė nei viena komanda – rungtynės baigėsi 1:1.

Po lygiųjų Panevėžyje turnyrinė „A lygos“ lentelė nepakito: čempionate toliau pirmauja „Vėtra“ (52 tšk.), antroje žengia tašku atsiliekantis Panevėžio „Ekranas“ (51 tšk.), trečioje – rungtynėmis mažiau už minėtas komandas mažiau sužaidusi Marijampolės „Sūduva“ (43 tšk.).

Kaip ir buvo tikėtasi, „Aukštaitijos“ stadione nuo pirmųjų minučių užvirė nuožmi kova: „Ekranas“ kontroliavo kamuolį, „Vėtra“, pasak vyr. trenerio V. Liubšio, sąmoningai atidavė kamuolio kontrolę, susispaudė gynyboje ir „gaudė“ šeimininkus kontratakomis.

Nors kamuolio kontrolė akivaizdžiai priklausė šeimininkams, tačiau didesnį pavojų varžovų vartams pirmajame kėlinyje pavyko sukurti vilniečiams: 13 min. rungtynių minutę svečių puolėjas M. Grigalevičius į „Ekrano“ vartus smūgiavo iš 14 metrų, kamuolys atsitrenkė į šeimininkų vartų skersinį. 35-ąją minutę baudos smūgiu T. Ražanausko į vartus siųstą kamuolį į užribį nukreipė panevėžiečių vartininkas V. Černiauskas, o paskutinę pirmojo kėlinio minutę po T. Ražanausko pakelto baudos smūgio „Ekrano“ baudos aikštelėje kilo chaosas, kuriuo pasinaudojęs „Vėtros“ gynėjas T. Mikuckis apsisukęs iš arti nuginklavo V. Černiauską (0:1).

„Ekrano“ atakos pirmoje rungtynių pusėje rimtesnio pavojaus sostinės komandos vartams nekėlė. Pirmasis kėlinys, kaip ir visos rungtynės, pasižymėjo grubumu: dvi geltonas korteles „užsidirbo“ svečių komandos futbolininkai T. Eliošius ir A. Jankauskas, viena buvo parodyta šeimininkų kapitonui D. Bičkai.

34 rungtynių minutę iš aikštės už išsišokimą prieš rungtynių teisėją iš aikštės buvo pašalintas „Vėtros“ vyr. treneris Virginijus Liubšys. Mačą buvęs „Ekrano“ treneris stebėjo iš tribūnų.

Antrajame kėlinyje „Ekranas“ visiškai perėmė iniciatyvą, vėl daug kūrė puolime, atakavo, tačiau „Vėtros“ gynyba neklydo. Tiesa, neklydo iki 78-sios minutės, kuomet „Vėtros“ vartininkas P. Valinčius savo baudos aikštelėje nugriovė S. Ademolu, teisėjas vilnietį nubaudė geltona kortele ir skyrė 11 metrų baudinį. Baudinį tiksliai realizavo D. Bička ir išlygino rezultatą (1:1). Rungtynės tokiu rezultatu ir baigėsi. Tiesa, dar prieš šį epizodą šansą padvigubinti rezultatą vilniečių naudai turėjo T. Eliošius ir N. Mašitševas, tačiau puikiai žaidė „Ekrano“ vartininkas V. Černiauskas, abukart atmušęs vilniečių bandymus.

Kaip ir pirmasis, taip ir antrasis kėlinys pasižymėjo vyriška kova, pražangų ir kortelių kiekiu. Dar viena kortele „apdovanotas“ buvo vilnietis G. Paulauskas, po kortelę prieš save išvydo šeimininkų komandos gynėjai A. Arlauskas ir D. Gleveckas.

Iš viso rungtynėse prasižengta buvo 45 kartus: 28 kartus neleistinai varžovą stabdė „Vėtros“ gynyba, 17 – ekraniečiai. Kortelių statistika – 4-3 „Vėtros“ naudai. Nuošalėje abiejų komandų žaidėjai atsidūrė po 3 kartus. Kampinį „Ekranas“ kėlė 8 kartus, svečiai tenkinosi 4-iais. Į varžovų vartus mėlynai raudonieji smūgiavo 9, „Vėtros“ futbolininkai – 7 kartus, į vartų plotą skriejo po 5 smūgius.