Sekmadienį Lietuvos futbolo federacijos A lygos 29-ajame ture netikėtas nesėkmes patyrė lyderiai Panevėžio „Ekranas“ ir Marijampolės „Sūduva“. Nuo jų atsilikimą sumažino Vilniaus „Žalgiris“, o „Šiaulių“  ir Gargždų „Bangos“ pergalės atitolino „Kruoją“, kuri neiškovojo pergalės Klaipėdoje, praneša LFF.

Po nesėkmės praėjusiame ture „Sūduvai“ reikėjo trijų taškų rungtynėse su „Šiauliais“ savo aikštėje. Marijampoliečiai turėjo teritorinį pranašumą, tačiau nesukūrė daug realių progų pasižymėti, o rungtynių pabaigoje pirmą pridėtinio laiko minutę gavo skaudų smūgį. Smūgiu iš 20 metrų įmušė „Šiaulių“ saugas iš Latvijos Igoris Kozlovas – 1:0 svečių naudai.

„Žinojome, kad varžovai yra favoritai. Tačiau tai buvo rungtynės pirmo įvarčio. pirmajame kėlinyje žaidėme blankiai. Mums pasisekė, tačiau tą sėkmę užsidirbome. Kaip neseniai nesisekė rungtynėse su „Tauru“, taip sėkmė lydėjo šį kartą“, - teigė „Šiaulių“ treneris Valdas Ivanauskas.

„Vaikinai atidavė visas jėgas, bet toks futbolas. Neįmuši tu – įmuša tau. Pritrūko improvizacijos priekyje, reikėjo žaisti įvairiapusiškiau. Kova dėl antrosios vietos tęsiasi, tačiau dabar jau reikia, kad „Žalgiris“ prarastų taškus“, - sakė „Sūduvos“ strategas Donatas Vencevičius.

Trileryje „Ekranas“ nusileido „Bangai“

Nesėkmė paliko nedaug šansų „Sūduvai“ pasivyti lyderį „Ekraną“ ir galėjo nubraukti net teorines galimybes, tačiau vėliausiose turo rungtynėse Panevėžio klubas taip pat patyrė nesėkmę.  Įspūdingose rungtynėse „Ekranas“ namuose nusileido Gargždų „Bangai“ rezultatu 2:3.

Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį po grubios svečių klaidos „Ekraną“ į priekį išvedė latvis Vitas Rimkus, tačiau netrukus „Bangos“ kapitonas Aurelijus Staponka išlygino rezultatą, o prieš pertrauką Valerijus Mižigurskis įmušė dar kartą. 70 minutę „Bangos“ kontrataką tiksliai užbaigė Marijanas Choruži, bet „Ekranas“ nepasidavė ir dar vienas V.Rimkaus smūgis – 15-asis tikslus šį sezoną čempionate – išlaikė intrigą iki pabaigos. Vis tik rezultatas nepasikeitė.

„Saugų ir puolėjų grandis žaidė neblogai. Tačiau eilinį kartą klydome gynyboje. Tai sukėlė įtampą, žaidėjai nevykdė to, apie ką kalbėjome, pralaimėjo individualias dvikovas. Gynyboje turime problemų. Apsunkinome savo padėtį“, - kalbėjo „Ekrano“ treneris Valdas Urbonas.

Sirgaliams padovanojo pergalę ir tortą

Vienu tašku nuo „Sūduvos“ ir šešiais nuo „Ekrano“ atsilieka mažiau rungtynių sužaidęs „Žalgiris“. Vilniečiai namuose įtikinama persvara 3:0 nugalėjo Kauno „Atletą“. Visi trys įvarčiai buvo įmušti jau pirmajame kėlinyje – pasižymėjo Nerijus Astrauskas, Artūras Jeršovas (nuo 11 m. žymos) ir Andrejus Nagumanovas.  Sostinės ekipa po rungtynių su tortu pasveikino savo sirgalius iš „Pietų IV“, kurie šventė 25 metų gimtadienį.

„Dėl to neturėjome teisės sužaisti kitaip. Buvome tiesiog priversti laimėti. Rezultatas 3:0 kalba pats apie save, tačiau ruošėmės sunkiai kovai. Klubo vadovybė komandai iškėlė uždavinį per penkerias rungtynes surinkti maksimalų taškų kraitį“, - kalbėjo „Žalgirio“ trenerio asistentas Mindaugas Čepas.

„Deja, pirmas smūgis į mūsų vartų plotą baigėsi įvarčiu. Pirmajame kėlinyje varžovas pasinaudojo mūsų šiurkščiomis klaidomis. Per pertrauką sakiau žaidėjams, kad taip tęstis negali. Antrajame kėlinyje varžovų pavojingų progų nebuvo ir pralaimėjome garbingai“, - sakė „Atleto“ strategas Saulius Širmelis.

„Kruoja“ prarado du svarbius taškus

Po „Šiaulių“ ir „Bangos“ pergalių nebedaug vilčių pakilti iš septintosios vietos turi „Kruoja“. Pakruojo komandai teko tenkintis lygiosiomis rungtynėse su „Klaipėdos“ ekipa. „Kruoja“ pirmavo po Tautvydo Švelnos įvarčio, tačiau antrojo kėlinio viduryje rezultatą išlygino  Povilas Šarūnas – 1:1.

„Vyrai kovojo ir parodė gero lygio žaidimą. Mariui Papšiui suteikėme laisves ir jis ėmėsi iniciatyvos. Laiku pavyko atlikti keitimus, sėkmingai žaidė gynėjai. Esu patenkintas rungtynėmis“, - tikino „Klaipėdos“ treneris Rimantas Skersys.

„Kovingos rungtynės. Kai kurie mūsų žaidėjai po traumų dar neatgavo sportinės formos. Atsiliepė ir pertrauka čempionate. Norint pakilti aukščiau reikėjo pergalės. Praradome du svarbius taškus, kurių pabaigoje gali labai pritrūkti“, - teigė „Kruojos“ vairininkas Albertas Klimavičius.

Kitas A lygos turas numatytas spalio 23-24 dienomis

A lygos 29 turo statistika:

„Klaipėda“– „Kruoja“ 1:1 (0:1)

Teisėjas: D.Petraška (Ukmergė), 250 žiūrovų

Įvarčiai: 63 min. P.Šarūnas („Klaipėda"); 32 min. T.Švelna („Kruoja")

Įspėjimai: 49 min. P.Šarūnas, 57 min. E.Razutis („Klaipėda"); 42 min. T.Eliošius, 47 min. D.Petrauskas, 73 min. K.Mykolaitis, 90+2 min. D.Paulauskas („Kruoja")

„Žalgiris“-  „Atletas“ 3:0 (3:0)

Teisėjas: V.Vasiliauskas (Telšiai), 750 žiūrovų

Įvarčiai: 19 min. N.Astrauskas, 41 min. A.Jeršovas, 45 min. A.Nagumanov („Žalgiris")

Įspėjimai: 74 min. E.Vaitkūnas („Žalgiris"); 34 min. K.Vasiliauskas („Atletas")

„Sūduva“ – „Šiauliai“ 0:1 (0:0)

Teisėjas: S.Slyva (Kaunas), 600 žiūrovų

Įvarčiai: 90+1 min. I.Kozlovs („Šiauliai")

Įspėjimai: 86 min. S.Kozyuberda („Sūduva"); 53 min. D.Lunskis, 62 min. T.Kančelskis („Šiauliai")

„Ekranas“- „Banga“ 2:3 (1:2)

Teisėjas: J.Paškovskis (Vilnius), 1250 žiūrovų

Įvarčiai: 32 min. ir 76 min. V.Rimkus („Ekranas"); 39 min. A.Staponka, 45+1 min. V.Mižigurskis, 70 min. M.Choruži („Banga")

Įspėjimai: 51 min. A.Ostap, 64 min. A.Jokšas, 65 min. I.Spiridonov, 78 min. G.Ratkus („Banga")