Didžiojoje Britanijoje tęsiasi prestižinis Vimbldono jaunių (iki 18 metų) teniso turnyras, kuriame Lietuva turi ir savo atstovą – 17-metį Edą Butvilą (ITF jaunių-11).

Aštuntoji turnyro raketė E.Butvilas vienetų varžybų antrajame rate per 1 valandą 23 minutes 6:3, 6:3 nugalėjo 18-metį amerikietį Ozaną Colaką (ITF jaunių-23). Amerikietis ATP vienetų reitinge yra 1351-as, o lietuvis – 1672-as.

Pirmajame sete abu tenisininkai švaistė „break pointus“, kol aštuntajame geime E.Butvilui pagaliau pavyko laimėti varžovo padavimų seriją. Tame geime lietuvis turėjo 3 „break pointus“. Vieną kartą jis padarė neišprovokuotą klaidą, vėliau O.Colakas privertė lietuvį suklysti, o trečiu bandymu neišprovokuotą klaidą jau padarė amerikietis.

Antrojo seto antrajame geime O.Colakas susikūrė net 4 „break pointus“, o lietuvį gelbėjo 3 galingi kirčiai ir išprovokuota varžovo klaida. Iniciatyvą E.Butvilas perėmė septintajame geime, laimėdamas varžovo padavimų seriją. O.Colakas tada jau visiškai palūžo ir devintajame geime vėl pralaimėjo savo padavimų seriją.

Vienetų varžybų aštuntfinalyje lietuvis žais su 18-mečiu makedonu Kalinu Ivanovskiu (ITF jaunių-42, ATP-1691).

Vimbldone E.Butvilas dar tęsia dvejetų varžybas. Antrajame rate jo ir kroato Mili Poljičako lauks tas pats O.Colakas ir kitas amerikietis Learneris Tienas.

Pernai E.Butvilas su ispanu Alejandro Manzanera Pertusa laimėjo Vimbldono jaunių dvejetų turnyrą, o šiemet su M.Poljičaku tapo „Roland Garros“ jaunių dvejetų čempionais.