0

Penktadienį Lietuvos nacionalinė rinktinė Vaduzo mieste, „Rheinpark“ stadione, susikovė su Lichtenšteino nacionaline ekipa ir ją įveikė rezultatu 0:2. Tai buvo pirmoji mūsiškių pergalė per tris atrankos į 2014 metų pasaulio čempionatą Brazilijoje rungtynes.

Rungtynių pradžioje aktyvesni aikštėje, kaip ir tikėtasi, buvo lietuviai, kurie nuo pat pirmųjų minučių stengėsi aiškiai parodyti „kas šiandien žais pirmuoju numeriu“. Tačiau Lichtenšteino žaidėjai gana lengvai sustabdydavo aštrumo stingančias lietuvių atakas.

5 minutę kairiuoju Lietuvos rinktinės baudos aikštelės kraštu pavojingai prasiveržė Franzas Burgmeieris, tačiau laiku pavojų neutralizavo  Arūnas Klimavičius.

16 minutę, po Arvydo Novikovo perdavimo, itin pavojingai smūgiavo Ramūnas Radavičius, tačiau kamuoli pirštų galais „ištraukė“ Benjaminas Buchelis. Lichtenšteino futbolininkai netrukus atsakė greita, tačiau nesėkmingai pasibaigusia kontrataka.

Antrasis kėlinys vaizdo aikštėje pernelyg nekoregavo: Lietuvos rinktinei ir toliau priklausė kamuolio kontrolė,  o Lichtenšteino rinktinės futbolininkai visomis pajėgomis gynėsi.

Vis dėlto, 51 minutę, lietuviams pagaliau pavyko „numušti tvyrojusią įtampą“ ir išnaudoti pozicinę ataką, kurios smaigalyje atsidūręs Edgaras Česnauskis, po R.Radavičiaus perdavimo, prasiveržė kairiuoju baudos aikštelės kraštu ir pelnė pirmąjį lietuvių įvartį.

Praleidę įvartį aikštės šeimininkai pradėjo žaisti grubiai, pasipylė geltonos kortelės. Vis dėlto rungtynių arbitras Slavko Vinčičius nesiryžo žaidėjų varyti iš aikštės.

70 minutę, dešiniajame krašte gražiai „apžaidęs“ gynėją, į varžovų baudos aikštelę įsiveržė Arvydas Novikovas, tačiau lietuvio šūvis buvo netikslus. Nepaisant to, futbolininkas susilaukė stadione esančių lietuvių ovacijų.

75 minutę dar kartą „prabilo“ pirmojo įvarčio autorius E.Česnauskis - Lietuvos rinktinės saugo šūvis iš maždaug 20-ies metrų Lichtenšteino rinktinės vartininkui B.Buechelui buvo neatremiamas. 0:2.

Įmušę antrąjį įvartį, lietuviai pradėjo žaisti užtikrinčiau, pernelyg nerizikavo ir ramiai sulaukę mačo pabaigos iškovojo pirmąją pergalę.

Rezultatas:

LichtenšteinasLietuva 0:2

32' D. Šemberas (geltona kortelė)

45' S. Mikoliūnas (geltona kortelė)

51' [0 - 1] E. Česnauskis

60' T. Beckas (geltona kortelė)

62' P. Erne (geltona kortelė)

64' I. Quintansas (geltona kortelė)

64' A. Klimavičius (geltona kortelė)

75' [0 - 2] E. Česnauskis