Argentinoje ir Čilėje vykstančio 33-iojo Dakaro ralio 12-ąjį etapą penktadienį automobilių klasėje laimėjo nugalėtojo titulą ginantis ispanas Carlos Sainzas („Volkswagen“).

Dukart pasaulio automobilių ralio čempionas (1990 ir 1992 m.) 555 km greičio ruožą įveikė per 5 val. 37 min. 18 sek. Tai šeštoji Ispanijos lenktynininko pergalė šių metų Dakaro ralyje ir 23-ioji per visą karjerą.

Antrąją vietą užėmė Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovas Ginielis de Villiersas („Volkswagen“; +2.43), o trečiąją - lyderis Kataro atstovas Nasseras al-Attiyahas („Volkswagen“; +6.11).

Likus vienam etapui iki varžybų pabaigos, N. al-Attiyahas antrąją vietą užimantį G. de Villiersą lenkia 48 min. 21 sek. Trečiojoje pozicijoje žengiantis C.Sainzas lyderiui pralaimi 1 val. 21 min. 16 sek.

Tarp motociklininkų ketvirtadienį pergalę šventė lyderis ispanas Marcas Coma (KTM) - 6 val. 42 min. 42 sek. Tai buvo penktoji ispano pergalė šių metų Dakaro ralyje.

Antras finišavo nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Cyrilas Despresas (KTM; +0.37), o trečias - portugalas Helderis Rodriguesas („Yamaha“; +7.21).

M.Coma bendrojoje įskaitoje antrąją vietą užimantį S.Despresą lenkia 16 min. 36 sek. Trečias žengia čilietis Francisco Lopezas („Aprilia“; +59.27).

Keturračių motociklų klasėje 12-ąjį etapą laimėjo prancūzas Christophe'as Declerckas („Polaris“). Lyderiu išliko argentinietis Alejandro Patronelli („Yamaha“).

Sunkvežimių klasėje nugalėjo lyderis rusas Vladimiras Čaginas („Kamaz“). Rusas per savo karjerą iš viso laimėjo net 63 Dakaro ralio etapus. Šešiskart šių varžybų nugalėtojas antrąją vietą bendrojoje įskaitoje užimantį savo tėvynainį ir komandos draugą Firdausą Kabirovą lenkia 31 min. 19 sek.

Dakaro ralis baigsis šeštadienį Buenos Airėse.